Connect with us

Nauka

Rosja narusza polską przestrzeń powietrzną w ataku na Ukrainę – twierdzi polskie wojsko

Published

on

Rosja narusza polską przestrzeń powietrzną w ataku na Ukrainę – twierdzi polskie wojsko
Polskie wojsko poinformowało, że w niedzielę rano Rosja naruszyła jej przestrzeń powietrzną wystrzeleniem rakiety manewrującej na cele na zachodzie…
zobacz więcej informacji
WARSZAWA (Reuters) – W niedzielę rano Rosja naruszyła polską przestrzeń powietrzną wystrzeleniem rakiety manewrującej w cele na zachodniej Ukrainie, poinformowały polskie siły zbrojne.

W ciągu pierwszych kilku godzin Rosja wystrzeliła przeciwko Ukrainie 57 rakiet i dronów, w tym uderzyły w Kijów i zachodni obwód lwowski, w pobliżu granicy z Polską.

„24 marca o godzinie 4:23 (03:23 GMT) doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych w nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej” – przekazały Siły Zbrojne. na platformie mediów społecznościowych X. .

„Obiekt wleciał w polską przestrzeń kosmiczną w pobliżu miasta Oserdow (województwo lubelskie) i pozostawał tam przez 39 sekund. Przez cały lot był obserwowany przez wojskowe systemy radarowe.”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski oświadczyło, że zażąda od Rosji wyjaśnień w sprawie naruszenia przestrzeni powietrznej.

Polska wzywa Rosję do „zaprzestania terrorystycznych nalotów na mieszkańców i terytorium Ukrainy, zakończenia wojny i rozwiązania problemów wewnętrznych kraju” – oznajmił w oświadczeniu rzecznik ministerstwa.

koniec artykułu

READ  Dlaczego radykalna prawica sprzeciwia się integracji europejskiej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *