Connect with us

Nauka

Rosja narusza polską przestrzeń powietrzną w ataku na Ukrainę – twierdzi polskie wojsko

Published

on

Rosja narusza polską przestrzeń powietrzną w ataku na Ukrainę – twierdzi polskie wojsko

WARSZAWA (Reuters) – W niedzielę rano Rosja naruszyła polską przestrzeń powietrzną wystrzeleniem rakiety manewrującej w cele na zachodniej Ukrainie, podały polskie siły zbrojne.

W ciągu pierwszych kilku godzin Rosja wystrzeliła 57 rakiet i dronów przeciwko Ukrainie, w tym ataki na Kijów i zachodni obwód lwowski, w pobliżu granicy z Polską.

„24 marca o godzinie 4:23 (03:23 GMT) doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych w nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej” – poinformowały Siły Zbrojne w dniu dzisiejszym. platforma mediów społecznościowych X. .

„Obiekt wleciał w polską przestrzeń kosmiczną w pobliżu miasta Oserdow (województwo lubelskie) i pozostawał tam przez 39 sekund. Przez cały lot był obserwowany przez wojskowe systemy radarowe.”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski oświadczyło, że zażąda od Rosji wyjaśnień w sprawie naruszenia przestrzeni powietrznej.

Polska wzywa Rosję do „zaprzestania terrorystycznych nalotów na mieszkańców i terytorium Ukrainy, zakończenia wojny i rozwiązania problemów wewnętrznych kraju” – oznajmił w oświadczeniu rzecznik ministerstwa.

(Raport: Lidia Kelly, Anna Koper i Alan Charlish; redakcja: William Mallard i Frances Kerry)

Zastrzeżenie: ten raport jest generowany automatycznie przez serwis informacyjny Reuters. ThePrint nie ponosi odpowiedzialności za jej treść.

READ  Układ okresowy pierwiastków, skrócona ewolucja indyjskich podręczników – DW – 02.06.2023
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *