Connect with us

Sport

Rosja mówi, że skandal związany z usuwaniem flag podczas Draft Draft World Cup w Polsce nie może pozostać niezauważony – RT Sport News

Published

on

Rosyjska Federacja Warcabowa zwróciła się do międzynarodowej agencji rządowej o zbadanie incydentu, w którym usunięto rosyjską flagę podczas mistrzostw świata kobiet w Warszawie.

Sytuacja zaistniała podczas meczu o mistrzostwo świata we wtorek, kiedy to rosyjska flaga Tamara Tansykkuzhina została nagle zdjęta ze stołu, przy którym rozgrywana była czwarta runda finału mistrzostw.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Jestem pewien, że wielu Rosjan jest zdenerwowanych”: Urzędnik przyznaje, że odczuwa „presję”, gdy organizacja antydopingowa WADA dystansuje się od skandalu związanego z flagą

Sześciokrotny mistrz świata Tansykkuzhina i jej polska przeciwniczka Natalia Sadovskaya walczyli o koronę światowego designu, gdy sekretarz gry Jacek Pawlicki zakłócił środkową grę i powiedział, że odpowiada na wezwanie Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Strona rosyjska nalegała na usunięcie flagi narodowej “niedopuszczalne i nieetyczne,Poproś organ zarządzający o przeprowadzenie wewnętrznego śledztwa i ukaranie urzędników, którzy zezwolili na kontrowersyjne działanie.

Flaga leżała na stole, podczas gdy druga była przyklejona do boku stołu. W środku gry wszystkie rosyjskie symbole zostały usunięte.powiedziany Anatolij Nikitin, szef Rosyjskiej Federacji Warcabowej.

„Federacja Warcabów Rosyjskich uznała działania organizatorów za niedopuszczalne, nieetyczne i zasłużone.

„Strona rosyjska zwróciła się do Międzynarodowej Federacji Warcabów o zbadanie incydentu i nałożenie sankcji na osoby zaangażowane w incydent”.

WADA potwierdziła, że ​​nakazała usunięcie rosyjskiej flagi w celu zastosowania się do decyzji Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), która zakazała rosyjskim symbolom narodowym udziału w ważnych wydarzeniach sportowych na okres dwóch lat. Podkreślono jednak również, że flagi nie trzeba wymieniać w trakcie gry.

READ  Włochy 2: 0 Polska Zbigniew Boniek skomentował specjalnie dla Interii: Trzeba walczyć, nie płakaćRównież na rt.com
Polski as zdejmuje flagę w solidarności z rosyjskim rywalem, którego narodowy trójkolorowy został zerwany podczas projektowania światowego finału podczas gry


Polscy urzędnicy przeprosili po skandalu i przyznali, że instrukcje WADA można było wykonać w inny sposób.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *