Ronaldo świętuje swój 200. międzynarodowy mecz dla Portugalii zwycięskim golem, Haaland strzela do Norwegii

<eine Klasse="Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/3903793" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Cristiano Ronaldo;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Cristiano Ronaldo</a> strzelił gola w swoim 200. występie dla <a class= sein 123. Länderspieltor"Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/portugal/" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Portugal;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Portugalia</a> (Halldor KOLBEINS)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/NUsVdAuwOz1GpDoeNx9QXw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/afp.com/ ff13d13ad0b7e2123102baa807f9a16f” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/NUsVdAuwOz1GpDoeNx9QXw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs. com/ pl/afp.com/ff13d13ad0b7e2123102baa807f9a16f „/></div>
</div>
</div>
</figure>
<p>Cristiano Ronaldo zaliczył swój 200. występ w meczu ze zwycięzcą, gdy Portugalia pokonała Islandię 1:0 we wtorkowych eliminacjach do Euro 2024, a Erling Haaland strzelił dwa gole dla Norwegii.</p>
<p>Gdzie indziej Belgia pokonała Thibauta Courtoisa dzięki bramce Romelu Lukaku w Tallinie i pokonała Estonię, podczas gdy Mołdawia oszołomiła Polskę, tracąc dwa gole.</p>
<p>Portugalia wyglądała na fatalnie bezbramkowo zremisowaną w Reykjaviku, dopóki Willum Thor Willumsson nie został wyrzucony z boiska.</p>
<p>Ronaldo walczył przez większą część meczu, ale wynagrodził wiarę trenera Roberto Martineza, wprowadzając piłkę po nokaucie Goncalo Inacio w 89. minucie.</p>
<p>„To był piękny scenariusz (dla Ronaldo).  Był niesamowity doping, stając się pierwszym mężczyzną w światowej piłce nożnej, który wygrał 200 występów w meczach” – powiedział Martinez uefa.com.</p>
<p>Rekordowy 123. gol byłej gwiazdy Realu Madryt i Manchesteru United w reprezentacji został początkowo wykluczony ze spalonego, zanim został oceniony przez VAR.</p>
<p>„To dla mnie niesamowite osiągnięcie, to niewiarygodne” – powiedział 38-letni Ronaldo.  „I oczywiście zdobycie zwycięskiego gola jest jeszcze bardziej wyjątkowe”.</p>
<p>Portugalia ma dwa punkty przewagi nad Słowacją, która zajmuje pierwsze miejsce w grupie J po czwartym zwycięstwie z rzędu.</p>
<p>Słowacja, kolejny przeciwnik Portugalii we wrześniu, wygrała 1:0 na wyjeździe z Liechtensteinem i pozostała niepokonana.</p>
<p>Luksemburg po raz pierwszy wzmocnił swoją nieprawdopodobną szansę na udział w dużym turnieju dzięki wspaniałemu zwycięstwu 2:0 na wyjeździe nad Bośnią i Hercegowiną i awansował na trzecie miejsce, tracąc zaledwie trzy punkty do Słowacji.</p><div class=

Dwie najlepsze z każdej grupy automatycznie kwalifikują się do przyszłorocznych finałów w Niemczech.

– Gwiazdy Kapitana Lukaku –

Belgijski bramkarz Courtois powiedział, że był „zaskoczony”, że trener Domenico Tedesco powiedział na konferencji prasowej, że odmówił wyjazdu do Estonii po tym, jak nie został wzięty pod uwagę przy obsadzaniu rezerwowego kapitana w zeszłym tygodniu.

Tedesco chciał wręczyć Lukaku opaskę na sobotni mecz z Austrią 1:1 i oddać hołd Courtois w Tallinie pod nieobecność zwykłego kapitana Kevina De Bruyne.

Ale zamiast Courtois u siebie, Lukaku został ponownie mianowany kapitanem, a następnie strzelił dwa gole w wygranym 3: 0 meczu, który pomógł Belgii utrzymać drugie miejsce w grupie F.

Austria utrzymała się na pierwszym miejscu z przewagą trzech punktów, mimo że rozegrała mecz więcej niż Belgia, a Christoph Baumgartner strzelił dwa gole w ciągu ostatnich 10 minut i zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 ze Szwecją.

Skandynawom grozi, że po raz pierwszy od 1996 roku nie zagrają w mistrzostwach Europy, ponieważ tracą cztery punkty do Belgii.

Brama Haalanda pomogła Norwegii dojść do siebie po dramatycznej porażce ze Szkocją w weekend, wygrywając 3:1 z Cyprem.

To podtrzymało ich małe nadzieje na grę w ich pierwszym dużym turnieju od 2000 roku, mimo że zajmują trzecie miejsce w grupie A i tylko punkt przewagi nad Hiszpanią, rozegrali dwa mecze więcej niż trzykrotni mistrzowie.

Liderzy grup Szkoci wytrzymali prawie dwugodzinną przerwę z powodu ulewnego deszczu i utrzymali swój stuprocentowy rekord, wygrywając 2:0 z Gruzją.

Callum McGregor strzelił gola w szóstej minucie w absurdalnych warunkach, zanim gra została zatrzymana.

Następnie miała miejsce seria inspekcji boiska, podczas gdy Georgia podobno chciała przełożyć mecz, zanim ostatecznie wznowiono go o 21:35 czasu lokalnego (1935 GMT), a Scott McTominay zapewnił sobie punkty.

– Polska w tarapatach –

Polska spadła na czwarte miejsce w grupie E po zmarnowaniu dwubramkowej przewagi w Kiszyniowie i przegranej 3:2 z Mołdawią.

Mołdawia, która wygrała tylko jeden z ostatnich 43 meczów eliminacji EURO i Mistrzostw Świata, wydawała się bezpiecznie wyeliminowana po bramkach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie.

Ale bramka Iona Nicolaescu wstrząsnęła Polską, a Vladyslav Baboglo, grający dla ukraińskiej drużyny Oleksandriya, wyprzedził Wojciecha Szczęsnego i zdobył dramatycznego zwycięskiego gola w 85. minucie.

Mołdawia, zajmująca 171. miejsce w rankingu FIFA, zajmuje teraz trzecie miejsce w grupie, tracąc punkt do drugiej Albanii, która pokonała Wyspy Owcze 3:1.

Węgry pokonały Litwę 2:0, wygrywając 2:0 i mają taką samą liczbę punktów jak Serbia po remisie 1:1 z Bułgarią.