Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Roman Giertych chce, aby po zmianie władzy PiS został zdelegalizowany. „Zorganizowana grupa przestępcza” | Polityka

Published

on

Roman Giertych zapowiedział w piątek w TVN24, że wróci do polityki. Później stwierdził to były wicepremier wybory mógłby biec o miejsce senator. Dzień później prawnik zamieścił na Facebooku listę spraw, którymi chciałby się zajmować jako polityk. Najważniejszym z nich jest utworzenie „Komisji dochodzeniowej w sprawie nielegalnych działań”. PiS w latach 2015-2021 ”.

Obejrzyj wideo
– Cały obóz sił przepadł. Większość z nich wisi na cienkich włosach.

Giertych chce powołać “komisję śledczą w sprawie nielegalnej działalności PiS”

„Wczoraj publicznie ogłosiłem, że zamierzam wrócić do polityki i startować w kolejnych wyborach (mam nadzieję, że odbędą się w przyszłym roku). Ponieważ jestem zaangażowany w organizowanie prac PiS W latach 2015-2021 zaczynam dyskusję o tym, co komisja powinna zrobić w pierwszej kolejności. Zdaję sobie sprawę, że musi być bardzo dobrze przygotowana, aby transakcja została sfinalizowana w ciągu sześciu miesięcy ”- napisał Giertych. Wymienił również dziesięć kwestii, które komisja powinna rozważyć:

  1. Sprawa ataku na Trybunał Konstytucyjny i wydawania orzeczeń przez osoby nieuprawnione,
  2. Sprawa nielegalnego powoływania sędziów i izb Sądu Najwyższego – bezprawne wydawanie wyroków. Atak na ten konstytucyjny organ
  3. Nielegalne powołanie KRS – nielegalne uchwały tego organu,
  4. Kradzież, malwersacja, korupcja, nepotyzm,
  5. Ukryta przestępczość związana z PiS,
  6. Prześladowanie przeciwników politycznych i demonstrantów,
  7. Karny brak przygotowania kraju na epidemię,
  8. Nielegalna presja na sędziów i prokuratorów,
  9. Nielegalne wykorzystywanie tajnych służb do celów politycznych,
  10. Zmień media publiczne w media imprezowe.

„Te dziesięć tematów można oczywiście poszerzyć, a ich hierarchia może być inna. Proszę o pomysły i podpowiedzi” – dodał.

„Prokurator generalny powinien wystąpić do sądu konstytucyjnego o zakazanie PiS”.

Giertych podkreślił również, że równolegle z pracami komisji należy wszcząć postępowanie przeciwko osobom niepodlegającym orzeczeniu trybunału stanowego. Prokuratura.

„Główne śledztwo powinno odbywać się w związku z art. 258 Kodeksu karnego – zorganizowanej organizacji przestępczej, której celem jest popełnienie szeregu przestępstw, takich jak nadużycie władzy przez funkcjonariuszy, naśladowanie funkcjonariuszy np. Sędziów, ukrywanie przestępstw, fałszerstw, defraudacji, np. KNF (…). W kontekście tego postępowania pilnie trzeba postawić kierownictwu PiS zarzuty ”- podkreśla prawnik.

READ  Zapadła decyzja sądu o organizacji marszu niepodległości

Zdaniem byłego wicepremiera, Prokurator Generalny powinien „wystąpić do powołanego zgodnie z prawem Sądu Konstytucyjnego zakazu PiS i przeniesienia własności partii na cele społeczne” przed zakończeniem prac Komisji.

„Postępowanie przed Trybunałem Konstytucyjnym byłoby dobrym orzeczeniem prejudycjalnym (tj. Rozstrzygającym pewne kwestie prawne) o wyrokach Sądu Państwowego przeciwko osobom mu podległym (m.in. Andrzejowi D., Jarosławowi K., Mateuszowi M., Zbigniewowi Z., Beacie S.). ” – napisał Giertych.

Sąd: Giertych może nadal wykonywać zawód prawnika

W czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu ostatecznie uchylił wszelkie środki zaradcze prokuratora nałożone na Romana Giertycha. Były wśród nich: Zagadnienia związane z wykonywaniem zawodu prawnika. Sąd orzekł, że Giertych nie musiał wpłacać kaucji w wysokości pięciu milionów, jak chciała prokuratura, ani nie był związany innymi środkami zapobiegawczymi, takimi jak zakaz wjazdu i dozór policyjny. Decyzja w tej sprawie jest ostateczna.

Porażka prokuratora w sprawie Giertycha. „Będą mnie ścigać”

Wcześniej śledczy chcieli oskarżyć Giertycha i jedenaście innych osób (w tym biznesmena Ryszarda Krauze) o zarzuty przywłaszczenia środków z Polnordu i prania pieniędzy. Na poprzednich rozprawach sąd uznał, że prokuratura nie uzasadniła popełnienia czynów zabronionych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *