Robert Lewandowski nie wykorzystuje rzutów karnych, gdy Polska zremisowała z Meksykiem

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie, gdy Polska zremisowała 0:0 z Meksykiem w meczu otwarcia grupy C Mistrzostw Świata 2022 w Doha we wtorek.

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie niż Polska rozegrał bezbramkowy remis Meksyk w grupie C na 2022 Mistrzostwa Świata we wtorek w Doha.

Orły zajęły drugie miejsce w meczu z kilkoma dogodnymi sytuacjami na bramkę na Stadionie 974, ale największe szanse na zwycięstwo mieli tuż przed godziną, kiedy Lewandowski został wciągnięty w pole karne Hektor Moreno.

Pierwszego gola polskiego kapitana na mundialu nie zdobył jednak meksykański kapitan Guillermo Ochoaktóry zanurkował w jego lewą stronę, aby zachować wynik.

Oba narody ostatecznie musiały zadowolić się udziałem w łupach i nie wykorzystały wcześniejszych wyników grupy C, ponieważ dwukrotna mistrzyni świata Argentyna poniosła niespodziewaną porażkę 2: 1 z Arabią Saudyjską wbrew wszelkim przeciwnościom, co zakończyło wieczorny szczyt grupy.

To Meksyk zaczął najjaśniej, a pierwsza szansa nadeszła z prawej flanki Hirvinga Lozanoktóry wymierzył krzyż z prawdziwą przestrzenią w kierunku Alexis Vega rzucił się na tylny słupek, ale atakujący nie mógł odbić sensownego strzału na bramkę.

Meksykanie jechali na przypływie adrenaliny generowanym przez ich hałaśliwych kibiców i wydawali się najbardziej skłonni do przełamania impasu, podczas gdy Polska była zadowolona z siedzenia i pozwalania El Tri pluskać piłką dookoła, mając nadzieję, że uda im się przechwycić i złapać przerwę.

Rzeczywiście, Orły były powściągliwe, oferując niewielki ruch do przodu w pierwszej połowie, podczas gdy Lewandowski był uciszany przez meksykańskie trio Moreno. Cezara Montesa oraz Edsona Alvareza.

Meksyk miał najlepszą okazję w pierwszej połowie w 26. minucie Hektor Herrera skierował dośrodkowanie z prawego kanału w polskie pole karne do Vegi, który przeskoczył Matty Cash i uderzył głową tuż obok dalszego słupka.

READ  Polska kontra Szwecja: Lewandowski i Zieliński wyrzucają Polskę do Kataru.

©Reuters

Dziewięć minut po przerwie Lewandowski miał pół szansy, szarżując w pole pomiędzy Montesem a Moreno, po czym upadł po ataku tego ostatniego.

Sędzia australijski Chris Beata początkowo odrzucił incydent, ale interweniował VAR i poradził sędziemu, aby ponownie spojrzał na monitor przy boisku, na którym Moreno trzymał garść koszulki Lewandowskiego.

Sędzia w końcu wskazał miejsce i Lewandowski był człowiekiem, który awansował z 12 jardów, ale 37-letni Ochoa – biorący udział w swoich piątych mistrzostwach świata – odgadł poprawnie i zanurkował w lewo, aby sparować oswojony wysiłek napastnika Barcelony.

Wojciecha Szczęsnego został następnie wprowadzony w 64. minucie, a polski stoper sparował brawurowy strzał Alvareza z około 35 jardów, który Vega wybił głową.

Na 20 minut przed końcem Meksyk wezwał napastnika Wolverhampton Wanderers Raula Jimeneza – który od końca sierpnia cierpi na kontuzję pachwiny – by zagrać z przodu u boku Vegi, który stanowił największe zagrożenie dla El Tri w ostatniej tercji.

Podczas gdy oba narody desperacko chciały złapać późnego zwycięzcę, były również zdeterminowane, aby uniknąć porażki w meczu otwierającym mistrzostwa świata, a entuzjastyczne tempo zawodów stopniowo słabło przed końcowym gwizdkiem.

Meksyk zwróci teraz uwagę na sobotnie starcie z nieformalną drużyną Argentyny, które odbędzie się kilka godzin po starciu Polski z wysoko latającą Arabią Saudyjską.

ID:500336:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB :LenBod:collect6409:Brak informacji o analizie danych