Connect with us

Zabawa

Reżyser Wild Hunt opuszcza CD Projekt wśród kontrowersji – Lakebit

Published

on

Bez wątpienia Wiedźmin 3: Dziki Gon był jedną z największych gier 2015 roku. Zdobył niezliczone nagrody za grę roku, sprzedał się w milionach i uczynił Geralta z Rivii (tytułowego czarodzieja) powszechnie znanym imieniem.

I nawet jeśli najnowszy serial Netflixa oparty jest na książkach polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego (który jest również podstawą gier o Wiedźminie), ludziom na całym świecie prawdopodobnie nie spodobałby się serial Henry Cavill, gdyby nie to. dałoby sukces Wiedźminowi 3 kilka lat wcześniej.

W rzeczywistości sukces Wiedźmina 3 sprawił, że wydawnictwo CD Projekt stało się najcenniejszą firmą w Polsce i potęgą giełdową. Studio CD Projekt Red to jeden z najlepszych na świecie producentów gier RPG po tej stronie Bethesdy.

Jednak CD Projekt Red udowodnił, że nie był nieomylny w zeszłym roku, ponieważ nieudane wydanie Cyberpunk 2077 wkurzyło wielu graczy. RPG science fiction nie spełniło oczekiwań i zostało usunięte z PlayStation Store firmy Sony. Gra zawierała wiele błędów (w tym kilka zabawnych problemów z nagością …), które spowodowały, że wielu graczy zażądało zwrotu pieniędzy i zmusiło Sony do zmiany polityki zwrotów tylko za grę, która nie wróciła jeszcze do sklepu Sony.

Być może awaria Cyberpunk 2077 była symptomem problemów w studiu, może nie, ale rzecz w tym, że jeden z faworytów studia, Konrad Tomaszkiewicz, niedawno opuścił CD Projekt Red.

Jak donosi BloombergTomaszkiewicz został oskarżony przez innych członków studia o zastraszanie, które CD Projekt bada od miesięcy, by ostatecznie uwolnić z winy byłego reżysera Wiedźmina 3.

Mężczyzna był w firmie od 2007 roku i oprócz reżyserowania Wiedźmina 3 brał również udział w pracach nad Wiedźminem i jego sequelem z 2011 roku, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Według Bloomberga był także kierownikiem produkcji i współreżyserem Cyberpunk 2077.

Mimo dorobku w firmie i śledztwa CD Projekt, w którym uznano go za niewinnego, Tomaszkiewicz zdecydował się opuścić polską firmę.

READ  Tom Holland obsadził "Ja, ty" - Global Briefs - termin

„Wiele osób boi się, jest zestresowanych lub nie czuje się komfortowo ze mną współpracując” – napisał Tomaszkiewicz w e-mailu, przepraszając również za „złą krew”, jaką wywołała.

Decyzja mężczyzny przysporzyła też CD Projektowi problemów na polskiej giełdzie, bo od zeszłego lata spółka straciła na wartości.

Mimo to firma ogłosiła w zeszłym miesiącu, że przeprowadza reorganizację i zmienia sposób tworzenia gier wideo. Miejmy nadzieję, że będzie to lepsze, ponieważ trwają prace nad aktualizacjami kolejnej generacji do Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077, a także nad kolejną grą o Wiedźminie, nad którą polskie studio planuje rozpocząć w przyszłym roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.