Connect with us

Nauka

Reżyser „Chłopów” rozmawia o kręceniu filmu w czasie wojny na Ukrainie i Covida – ostateczny termin

Published

on

Reżyser „Chłopów” rozmawia o kręceniu filmu w czasie wojny na Ukrainie i Covida – ostateczny termin

Chłopi W najlepszych momentach byłby to już zniechęcający projekt. Podobnie jak poprzedni film, Kochany Vicente, reżyserzy Hugh i DK Welchman nadzorowali zespół animatorów malujących każdą klatkę filmu w oparciu o materiał referencyjny z udziałem aktorów. powiedział Hugh, który przyjechał do Los Angeles z Polski tylko na 12-minutowy panel Contenders Chłopi musiał także obejść Covid i wojnę ukraińską.

Pomiędzy pandemią a wojną Chłopi – czyli polska kandydatura do Oscara w kategorii najlepszy międzynarodowy film fabularny – napotkała trudności w zgromadzeniu w jednym pomieszczeniu wszystkich swoich malarzy.

„Nie możemy robić niczego zdalnie” – powiedział Hugh. „Mamy ludzi siedzących przed sztalugami z całym zestawem oświetleniowym na każdym ze stanowisk animacji malarskich”.

Chłopi rekrutował malarzy z Polski, Serbii, Litwy i Ukrainy i przez lata produkcji stawił czoła 20% inflacji. Wojna na Ukrainie przecięła większość ekipy filmowej o połowę.

POWIĄZANY: Film Contenders: Los Angeles – pełna relacja z ostatecznego terminu

„Kupiliśmy bilety dla wszystkich kobiet, ponieważ wszyscy mężczyźni byli w wieku poborowym i nie mogli wyjechać” – powiedział. „Wszystkie kobiety przybyły do ​​granicy. Byli ze swoimi starszymi matkami lub z dziećmi. Musieliśmy znaleźć dla nich miejsca do życia i miejsca, w których ich dzieci mogły chodzić do szkoły”.

Chłopi W końcu udało mu się otworzyć swoją pracownię w Kijowie, ale nie miał stałego prądu.

„Nasi malarze pracowali przez półtorej godziny, a następnie czytali przy świecach przez następne pięć godzin, czekając, aż ponownie włączy się prąd” – powiedział.

Ostatecznie Welchmanowie trochę sprzedali Kochany Vicente obrazy i uruchomił Kickstarter, aby kupić generator.

POWIĄZANE: „The Peasants” wykorzystali ukraiński chór uchodźców do ścieżki dźwiękowej dla polskiego kandydata do Oscara – dźwięk i ekran

READ  „Wysypisko śmieci” odkryte w starożytnym egipskim grobowcu poświęconym bogini płodności

Covid zamknął część kręcenia na żywo. W jednej scenie z udziałem 60 osób wynik testu był pozytywny i przez rok nie można było wznowić filmowania na żywo. Inne sceny akcji na żywo musiały być kręcone poza studiem.

„10% filmu nakręciliśmy w plenerze, ponieważ stoczyliśmy zaciętą bitwę z 60 aktorami i 12 końmi” – powiedział. „W Warszawie nie mają wystarczająco dużego studia, żeby to zrobić, więc musieliśmy to zrobić na zewnątrz”.

Chłopi powstał na podstawie nagrodzonej Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta. Chociaż w szkole średniej była to lektura obowiązkowa, żona Hugh, DK, przeczytała ją ponownie, mając 20 lat, i słuchała audiobooka w pracy. Kochany Vicente. Przekonała Hugh, że powinni zaadaptować go do następnego filmu.

„Dla mnie to niesamowita książka o kondycji ludzkiej i relacjach międzyludzkich” – powiedział. „Mogła to być nie tylko wioska w XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, ale mogła to być także wioska w Wielkiej Brytanii XXI wieku. Myślałam, że to historia uniwersalna.”

Książka i film opowiadają o kobiecie, która poślubiła starszego wdowca, ale ma romans z jego synem. Następnie Welchmanowie przekonali Pingwina do stworzenia tłumaczenia na język angielski.

„Chcieliśmy zrobić nowe tłumaczenie, ponieważ oryginału dokonał polski naukowiec w latach dwudziestych XX wieku” – powiedział. „Był ekspertem w elżbietańskiej angielszczyźnie. Musiałem to przeczytać ze słownikiem. Nie powiedziałbym, że jest to łatwa lektura, ale warto, jeśli masz czas. Nie nazwałabym tej książki lekką lekturą, ale jest to satysfakcjonująca lektura”.

Chłopi gra w Polsce. Zostanie otwarty w Nowym Jorku na wyścig kwalifikacyjny w grudniu.

W poniedziałek obejrzyj wideo panelu.

Przedstawiamy sponsora Zjednoczeni dla Biznesu.
Loty, kamera, zjednoczeni! Wspieranie branży rozrywkowej ekskluzywnymi korzyściami i rabatami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *