Connect with us

Zabawa

Reakcja awaryjna żołnierzy KFOR oceniana podczas ćwiczeń Cavalry Guardian | Artykuł

Published

on
1/2

Podpis + przedstawienie
Ukryj podpis –


Żołnierz Armii Brytyjskiej Contingency Kosovo Force (KFOR) sprawdza reakcję pacjenta KFOR podczas szkolenia awaryjnego Operation Cavalry Guardian w pobliżu Camp Novo Selo w Kosowie, 10 stycznia 2023 r. Podczas szkolenia żołnierze z Austrii, Den USA i Wielkiej Brytanii rywalizowali o zapewnić najlepszą reakcję na scenariusz sytuacji awaryjnej z udziałem odgrywających rolę KFOR i personelu ratunkowego.
(Zdjęcie: zdjęcie US Army autorstwa kpr. Skyler Schendt)

ZOBACZ ORYGINAŁ
Żołnierze KFOR zostali poddani ewaluacji podczas złożonego scenariusza szkolenia awaryjnego
2/2

Podpis + Widok
Ukryj podpis –


Żołnierze z Zespołu Bojowego 76. Brygady Piechoty „Task Force Nighthawk” przybywają 3 października 2022 r., Aby rozpocząć szkolenie podczas KFOR 31 na poligonie Hohenfels w Niemczech. KFOR 31 to międzynarodowe wydarzenie szkoleniowe mające na celu przygotowanie jednostek do rozmieszczenia w Dowództwie Regionalnym Kosowa Wschodniego.
(Zdjęcie: zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa sierż. Anny Pongo)

ZOBACZ ORYGINAŁ

CAMP NOVO SELO, Kosowo – Siły Kosowa, Regionalne Dowództwo-Wschód, niedawno przeprowadziło ćwiczenie Cavalry Guardian w dniu 10 stycznia 2023 r. w pobliżu Camp Novo Selo, awaryjne ćwiczenie szkoleniowe mające na celu poprawę spójności zespołu, odporności na stres i umiejętności pracy testowej.

Podczas szkolenia żołnierze z Austrii, USA i Wielkiej Brytanii rywalizowali, aby zapewnić najlepszą reakcję na scenariusz awaryjny z udziałem odgrywających role i ratowników KFOR.

„To szkolenie pomogło nam uświadomić nawet najmłodszym żołnierzom, jak radzić sobie ze złożonymi wypadkami drogowymi, zwłaszcza gdy bierze w nich udział wiele osób” — powiedział kapitan armii brytyjskiej Hugo Hunter, trener i koordynator ds. bezpieczeństwa.

Podczas scenariusza ćwiczeń żołnierze musieli ukończyć bardzo złożoną iterację obejmującą kombinację scenariusza z niewybuchami, miejscem zbrodni lub składem broni, zdarzeniem masowym z udziałem czterech cywilów i żołnierza KFOR.
Żołnierze KFOR są oceniani podczas złożonego scenariusza szkolenia w sytuacjach awaryjnych
1/2

Podpis + przedstawienie
Ukryj podpis –


Żołnierz sił zbrojnych USA w Kosowie (KFOR) bada pozorowane obrażenia pacjenta odgrywającego role podczas szkolenia awaryjnego Operation Cavalry Guardian w pobliżu obozu Novo Selo w Kosowie, 10 stycznia 2023 r. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania rywalizowały, aby znaleźć najlepszą reakcję na awarię scenariusz z udziałem graczy i personelu ratunkowego KFOR.
(Zdjęcie: zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa sierż. Anny Pongo)

ZOBACZ ORYGINAŁ
Żołnierze KFOR są oceniani podczas złożonego scenariusza szkolenia w sytuacjach awaryjnych
2/2

Podpis + przedstawienie
Ukryj podpis –


Generał brygady armii węgierskiej József Szpisják, zastępca dowódcy Sił Kosowskich (KFOR) i kapitan armii brytyjskiej Hugo Hunter, oficer szkoleniowy i koordynator ds. Kosowo, 10 stycznia 2023 r.
(Zdjęcie: zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa sierż. Anny Pongo)

ZOBACZ ORYGINAŁ

Na miejscu żołnierze musieli współpracować z Film City Fire and Rescue, aby wyciąć odgrywającego rolę członka KFOR udającego, że jest uwięziony w rozbitym pojeździe. Po uratowaniu poszkodowanego zawodnicy zwrócili się do jednostki lotniczej KFOR o pomoc w ewakuacji medycznej.

„[This training] jest ważne, ponieważ ci ludzie są na patrolach każdego dnia, więc jest to coś, z czym prawdopodobnie się spotkają” – powiedział major armii amerykańskiej Brendan Williams, oficer operacyjny Dowództwa Regionalnego KFOR na Wschodzie i wsparcie logistyczne ćwiczenia. „Nie aż tak ekstremalne, ale wypadki są prawdopodobnie najczęstszą rzeczą, z którą mają do czynienia. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak leczyć ofiary, jak szybko zapewnić im opiekę i szybko zgłaszać”.

Wspólne ćwiczenie zwiększyło również interoperacyjność wielu partnerów i sojuszników NATO, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Słowenii, Włoch, Polski, Międzynarodowej Żandarmerii Wojskowej, Film City Fire Services oraz Joint Logistics Support Group. Pracując razem, poprawili gotowość zarówno swoich obszarów specjalizacji, jak i swoich konkurentów poprzez szkolenia i rozwój najlepszych praktyk.
Żołnierze KFOR są oceniani podczas złożonego scenariusza szkolenia w sytuacjach awaryjnychStrażacy z Film City Fire Services w Kosowie przenoszą pacjenta Sił Kosowskich (KFOR) do czekającego helikoptera UH60 w celu ewakuacji podczas szkolenia awaryjnego Operation Cavalry Guardian w pobliżu obozu Novo Selo w Kosowie, 10 stycznia 2023 r. Podczas szkolenia Żołnierze z Austrii, USA i Wielka Brytania rywalizowały o najlepszą reakcję na scenariusz awaryjny z udziałem odgrywających role i ratowników KFOR.
(Zdjęcie: zdjęcie armii amerykańskiej autorstwa sierż. Anny Pongo)

ZOBACZ ORYGINAŁ

„Mamy dość wyjątkową sytuację w Kosowie, gdzie zagrożenie dla żołnierzy KFOR nie jest tak wysokie, jak na wielu innych teatrach działań wojennych i daje nam to najlepszą okazję do przećwiczenia i rzeczywistego poznania naszego szkolenia, taktyki i procedur, jak opracować najlepsze praktyki – powiedział Hunter. „Tylko dzięki treningowi możemy się poprawić i osiągać lepsze wyniki”.

Planuje się dalsze oferowanie tego niezbędnego szkolenia żołnierzom w przyszłych rotacjach KFOR. Trener Hunter ma nadzieję, że zostanie rozszerzony na wiele innych krajów w kolejnych iteracjach.

KFOR RC-East obejmuje 10 uczestniczących krajów partnerskich NATO. Jej misją jest utrzymanie bezpiecznego środowiska i swobody przemieszczania się dla wszystkich społeczności w Kosowie, zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych nr 1244 z 1999 r.

Dowiedz się więcej o KFOR RC-East misja

Kontynuuj podążanie za KFOR-East Facebook

READ  Jeff Goldblum szaleje z Wesem Andersonem i Theloniousem Monkiem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *