Nauka

RAPORT | Irlandzkie MU15 przypieczętowały zwycięstwo w towarzyskim meczu w Polsce

RAPORT |  Irlandzkie MU15 przypieczętowały zwycięstwo w towarzyskim meczu w Polsce

Reprezentanci Irlandii do lat 15 zakończyli mecz towarzyski, wygrywając w piątek w Babimoście 1:0 z Polską. Gol Jadena Umeha w drugiej połowie dał zwycięstwo Irlandii, która we wtorek odbiła się po porażce w rzutach karnych z tymi samymi rywalami. Jason Donohue wykorzystał swój skład i wprowadził kilka zmian w składzie, które rozpoczęły się na początku tygodnia, a kapitanem drużyny był Brody Lee z Shamrock Rovers. Irlandia miała wspaniałą szansę w 27º chwilę, kiedy Lee uciekł i oddał ambitny strzał, który trafił w słupek i odbił się rykoszetem. Polska wyglądała groźniej, ale mimo wszelkich szans Luke Cullen w irlandzkiej bramce nie przejmował się obroną przed polskim atakiem.

W drugiej połowie lepiej wystartowali gospodarze, a Antoni Uchroński strzelił dwie bramki w ciągu minuty. Najpierw chybił celu po tym, jak znalazł się w przestrzeni w polu karnym, a minutę później trafił w słupek z pozornie pokonanym Luke’iem Cullenem. Następnie Irlandia objęła prowadzenie z Ramonem Martosem z Almerii, pokonując z daleka ręce Antoniego Blockiego. Jednak Irlandia nie musiała długo czekać na zdobycie gola, ponieważ Martos popisał się znakomitym podaniem do Umeha z Cork City, który nie musiał nic robić, gdy poprowadził go obok Blockiego w długi róg. Od tego czasu Irlandia wyglądała na najsilniejszą z drużyn. Umeh, młodszy brat reprezentacji Irlandii MU19 Franco, ponownie otworzył piłkę, a jego cios musiał wykorzystać Blocki, ponieważ goście zwiększyli presję. Polska nie stworzyła żadnych wyjątkowych szans, ponieważ Irlandia zobaczyła, że ​​mecz zakończył się imponującą wygraną i bez bramek na wyjeździe. Przemawiając po meczu z Irlandią, główny trener reprezentacji do lat 15, Jason Donohue, powiedział: „To był wspaniały występ, wspaniałe zwycięstwo, wspaniały gol i świetne podanie, aby przygotować mecz. „Wyjście i zdobycie dwóch goli przeciwko jakości przeciwnika, takiego jak Polska, jest naprawdę fajne. Czułem, że mogliśmy wygrać oba mecze w tym tygodniu, co znajduje odzwierciedlenie w wysokich statystykach posiadania piłki w obu meczach. „Mieliśmy trzy bardzo dobre występy w ostatnim międzynarodowym oknie w Chorwacji i wnieśliśmy to zaufanie na to pole. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego tygodnia, a teraz zrobiliśmy sobie trochę wolnego czasu i rozpoczęliśmy przygotowania do australijskich dzieci poniżej 16 roku życia w styczniu”. Polska: Blocki, Kędziora, Cegliński, Leniart, Pieczka, Baj, Korzeniowski, Uchroński, Bartowiak, Tarkowski, Baczewski Zamienniki: Zieliński, Foks, Malota, Ruszkiewicz, Sianiawski, Dudek, Węgrzyn, Levy,