Connect with us

Zabawa

Raport: Deweloper King’s Bounty II, 1C Entertainment, zwalnia niektórych pracowników w Rosji [UPD]

Published

on

Raport: Deweloper King’s Bounty II, 1C Entertainment, zwalnia niektórych pracowników w Rosji [UPD]

Według ostatnich doniesień polski deweloper i wydawca 1C Entertainment zaczął zwalniać pracowników z Rosji. Jednak dyrektor generalny firmy zaprzeczył informacjom, mówiąc, że zespoły nadal pracują w normalnym trybie.

AKTUALIZACJA: Dyrektor generalny 1C Entertainment Nikolay Barysznikov odpowiedział na doniesienia w e-mailu, zaprzeczając informacjom o zwolnieniach:

Kierownictwo 1C Entertainment zdecydowało o zamknięciu dwóch projektów — SDP oraz Królewski Premium II — ze względu na to, że te gry nie osiągnęły swoich celów. Kontynuujemy prace nad portem Królewski Premium II na konsolach obecnej generacji. Pracownicy zostali zachęceni do przejścia do innych projektów, w tym nowych, które zostaną ogłoszone, oraz gier, które rozwijamy we współpracy z wieloma międzynarodowymi wydawcami. Firma jak zwykle kontynuuje prace nad kilkudziesięcioma nowymi grami, więc nie ma związku z „przeprowadzką” czy „zakończeniem działalności w Federacji Rosyjskiej”.

Oryginalny artykuł: Niektóre rosyjskojęzyczne sklepy z grami podały informacje 4 kwietnia, powołując się na wiele źródeł zbliżonych do 1C Entertainment. Chociaż niektóre szczegóły różnią się w zależności od artykułu, wszystkie raporty twierdzą, że zwolnienia mają wpływ na zespoły programistów, które za nimi stoją Królewski Premium II oraz Potańcówka Duszy.

  • Odpowiednio Igromania, firma decyduje się zwolnić lub zatrzymać pracownika w zależności od tego, czy chce przenieść się do innego kraju. Polska jest wymieniana jako główne miejsce przesiedlenia.
  • Niektórzy zostali zwolnieni bez propozycji przeprowadzki, Championat.com zgłoszone. Wszyscy zwolnieni pracownicy otrzymali odprawy, część zespołu nadal pracuje w Rosji.
  • Odpowiednio Kanobu, decyzja została podjęta przez Tencent, który obecnie jest właścicielem 1C Entertainment. Wygląda na to, że zwolnienia rozpoczęły się wkrótce po tym, jak 24 lutego Rosja wysłała wojska na Ukrainę.

1C Entertainment to polski deweloper i wydawca, który od 2005 roku jest spółką zależną rosyjskiej firmy 1C. Jest właścicielem marek gier, takich jak królewska nagroda oraz strażnik kosmosu.

READ  Według amerykańskich wiadomości z Zoo Tiger King w Oklahomie skonfiskowano dziesiątki dużych kotów w Oklahomie.

W lutym 2022 r. chiński gigant technologiczny Tencent przejął 1C Entertainment i większość jej firm, w tym Cenega, Muve, 1C Online Games i Qloc. 1С Game Studios, znane z IŁ-2 Sturmovik seria, nie była częścią umowy.

Nie jest też jasne, jak zgłoszone zwolnienia mogą wpłynąć na rozwój Królewski Premium II Rozszerzenia i ich niezapowiedziana kontynuacja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.