Connect with us

Sport

Ranny polski saneczkarz wybrany na olimpiadę w Pekinie

Published

on

Polski saneczkarz, który został poważnie ranny w wypadku treningowym w listopadzie na torze budowanym na przyszłe igrzyska olimpijskie, planuje wrócić na to miejsce i wziąć udział w igrzyskach w Pekinie.

Mateusz Sochowicz został potwierdzony w składzie czteroosobowej kadry olimpijskiej Polski – poinformowała w środę Międzynarodowa Federacja Sanek. Sochowicz był odsunięty na bok przez około dwa miesiące, gdy dochodził do siebie po złamanej rzepce lewego kolana i głębokich ranach prawej nogi, m.in.

Sochowicz jest w tym tygodniu w St Moritz w Szwajcarii na ostatnim przystanku Pucharu Świata w tym sezonie. Prawdopodobnie wystartuje w piątek w Pucharze Narodów, który może posłużyć jako eliminacja do sobotniego wyścigu Pucharu Świata mężczyzn.

Sochowicz po raz pierwszy wrócił na lód w zeszłym tygodniu w Niemczech. To było „tak, jakbym nie jeździł od dwóch miesięcy”, powiedział.

Podobnie jak większość innych zawodników olimpijskich na świecie, jesienią ubiegłego roku udał się do Yanqing Sliding Center, aby trenować na nowym torze przez około trzy tygodnie – tylko garstka nie-chińskich saneczkarzy widziała to miejsce przed tym sezonem – i że Wyścig otwierający sezon Pucharu Świata.

Ale pobyt Sochowicza zakończył się przedwcześnie. Podczas treningu wpadł na bramę, która powinna być otwarta, aby umożliwić mu swobodne przejście zsypem. Widząc, że brama nie jest otwarta, udało mu się wsiąść na sanie i spróbować przeskoczyć barierę – co było w zasadzie niemożliwe, biorąc pod uwagę prędkość, z jaką jechał.

FIL zbadała przyczynę i ustaliła „błąd ludzki” bez ujawniania konkretnych szczegółów. FIL dodał, że „wspólnie wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa na torze dla Pekinu 2022 z operatorem toru w Yanqing po wypadku w Sochowiczu”.

___

Więcej Zimowych Igrzysk Olimpijskich AP: https://apnews.com/hub/winter-olympics oraz https://twitter.com/AP_Sports

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.