Saluki zdobyły pierwsze zwycięstwo w MVC, 59-41 przeciwko Evansville – Daily Egyptian

Program koszykówki kobiet w południowym Illinois (4: 2, 1: 0 MVC) wygrał swój pierwszy mecz podwójny z Evansville (4-2, 0-1 MVC) 1 stycznia 59-41.

Wynik był bliski końca połowy, ale SIU wycofał się na początku trzeciej kwarty i wygrał.

Junior Guard Payton McCallister prowadził punktację dla Salukis z rekordowym wynikiem 16 punktów, a Junior Guard A’Niah Griffin zdobył 10 punktów za asy.

„Dobrze jest zacząć od wygranej w konferencji. To jedyny raz, kiedy możesz powiedzieć, że jesteś niepokonany w grze konferencyjnej. Wiemy, że jutro czeka nas kolejna ciężka walka, ale jestem dumny z naszych dzieci ”- powiedziała trenerka SIU Cindy Stein.

Saluki rozpoczęli mecz koszem od McCallistera i lay-upem Adrianny Katcher.

„Zauważyłem dzisiaj dwie osoby. Payton McCallister był jednym ze szczególnie defensywnych. Twoje kradzieże naprawdę pomogły nam w wykonaniu kilku łatwych lay-upów i Adriannie Katcher dzięki jej świetnej obronie ”- powiedział Stein.

Evansville zakończył serię bramkową Southern dzięki lay-upom Abby Feit i Griffin, który w drugim biegu zdobył 4-4.

Wynik ponownie zakończył się lay-upem McCallistera z SIU i koszem Asy Griffina.

Żadna z drużyn nie oddała strzałów do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 6-6.

Saluki przełamali suszę trzema wskaźnikami McCallistera w drugiej kwarcie. Po tym nastąpiło layup, które wykonał starszy napastnik Evansville Jada Poland.

Southern poszerzył swoją przewagę dzięki trójce Quierra Love z pomocą Katchera i trójce Caitlin Link, Młodszej Straży.

Layup i rzut wolny Griffina zmniejszyły prowadzenie Saluki o 15-13.

Asy dołączyły do ​​gola 17-17 po lay-upie i dwóch rzutach wolnych od Senior Guard Loli Reed.

Pod koniec połowy wyniki między dwoma zespołami zmieniały się, ale Saluki zdołali odzyskać prowadzenie 22-20.

McCallister prowadził z siedmioma punktami dla Southern i Griffin z siedmioma punktami dla asów.

READ  Wywiad z Adamem Owenem: Zastępca menedżera Hibsa na temat podstaw naukowych stojących za pracą klubu w przygotowaniach do Aston Villi | wiadomości piłkarskie

Evansville rozpoczął trzecią kwartę od lay-upu Feita, któremu asystował drugi napastnik Jossie Hudson. Asy po raz pierwszy objęły prowadzenie w grze, gdy Griffin trafił za 3 punkty i strzelił 25-24.

Southern objął prowadzenie po dwóch lay-upach i dwóch rzutach wolnych od starszego napastnika Rachel Pudłowski.

„[Rachel] Przytul każdą rolę, którą jej powierzysz, a będzie na tyle sprytna, by wiedzieć, co robić. Rachel weszła i naprawdę nas zabrała – powiedział Stein.

Po odbiciu w obronie Pudłowskiego Love za 3 punkty zwiększył prowadzenie Salukiego 33-25.

SIU utrzymało prowadzenie 38-29 na koniec trzeciej kwarty, mimo że strzelili gola Hudson z Evansville i młodszy napastnik NaTaya Partee.

Lay-up Partee rozpoczął czwartą kwartę dla asów, po którym nastąpił lay-up i rzut wolny od Pudłowskiego.

Southern prowadził serię siedmiu punktów na początku czwartej kwarty, po bramce McCallistera i Katchera (48:32).

Faul Asy Młodszej Obrony Anny Newman posłał McCallistera na linię rzutów wolnych, gdzie obaj przedłużyli prowadzenie Salukis.

Gol Sydney Thurwalkera, Reeda i Partee pod koniec czwartej kwarty pomógł zmniejszyć prowadzenie Southern, ale to nie wystarczyło, aby zapewnić zwycięstwo i dać Salukis zwycięstwo 59-41.

Southern ponownie zmierzy się z Evansville 2 stycznia o 15:00 w Banterra Center.

Reporterka pracownicza Janae Mosby jest dostępna pod adresem jmosby@ dailyegyptian.com lub na Twitterze @mosbyj.

Śledź Daily Egyptian, aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami z południowego Illinois Facebook i Świergot.

READ  Rosja stoi w obliczu globalnego oburzenia z powodu trupów na ulicach Ukrainy | Wiadomości, sport, praca