Connect with us

Zabawa

Rainbow House reaguje na sankcje Komisji wobec Polski

Published

on

Brukselski tęczowy dom, organizacja patronacka różnych lokalnych organizacji LGBTQ+, odpowiedziała w poniedziałek na niedawną akcję Komisji Europejskiej przeciwko polskim przepisom anty-LGBTQ+.

Zapytany o niedawny wniosek Komisji o nałożenie grzywien na Polskę, Jean-François Cannoot, Generalny Koordynator Rainbow House, odpowiedział: „Uważamy, że ważne jest poszanowanie praw podstawowych i że istnieją mechanizmy zapewniające ich przestrzeganie. są szanowane. ”

„Same represje nie wystarczą”, kontynuował Cannoot w korespondencji z The Brussels Times, „podnoszenie świadomości i edukacja są również fundamentalne i wymagają wsparcia dla różnych zagrożonych społeczności”.

Wynika to z niedawnego wniosku Komisji o ukaranie Polski za nieprzestrzeganie unijnych standardów niezależności sądów.

powiązane posty

Do tej pory Komisja wielokrotnie twierdziła, że ​​Polska naruszyła tę politykę, ale nie była w stanie temu zapobiec. Jak donosi Euronews, kilka władz lokalnych i regionów głosowało za pozostaniem „strefami wolnymi od LGBT” z powodu kontrowersji dotyczących praw gejów w konserwatywnym kraju, który jest w większości katolicki.

Ponadto kilka polskich władz stwierdziło, że nie ma nic przeciwko społeczności LGBTQ+, a raczej odrzuca jej „ideologie” jako zagrożenie dla wartości chrześcijańskich. Wraz z wprowadzeniem tych stref urzędnicy chcą zakazać promowania tożsamości mniejszości seksualnych, zwłaszcza w środowisku akademickim.

Jednak 7 września zwróciła się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o nałożenie na Polskę kar pieniężnych i postanowiła wysłać do Polski formalne pismo ostrzegawcze za niezgodność.

Według komisji, sprawa ta może zostać ponownie skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, jeśli Polska nadal będzie naruszać unijne standardy.

READ  TYLKO NA PUDEŁKU: Marina śpiewa o zerwaniu z „toksycznymi związkami”. KTO MYŚLI?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.