Connect with us

Gospodarka

QFC i Digital Poland Foundation podpisują umowę

Published

on

QFC i Digital Poland Foundation podpisują umowę

OD LEWEJ DO PRAWEJ: Yousuf Mohamed Al Jaida, dyrektor generalny QFC, z Piotrem Mieczkowskim, dyrektorem zarządzającym i Aleksandrą Brzozowską, członkiem zarządu Digital Poland Foundation, podczas niedawnej ceremonii podpisania MoU.

Doha: Qatar Financial Center (QFC) i Fundacja Digital Poland podpisały Memorandum of Understanding (MOU) dotyczące współpracy w zakresie wspierania sektora cyfrowego w Polsce i Katarze oraz przyspieszenia rozwoju nowych technologii. Porozumienie jest pierwszym porozumieniem, jakie QFC zawarło z polską organizacją i inicjuje współpracę z tym krajem.

Zgodnie z warunkami umowy obie strony będą współpracować w celu opracowania i realizacji inicjatyw, takich jak seminaria internetowe, wydarzenia sieciowe, spotkania B2B i inne zaangażowania w celu stymulowania aktywności w ekosystemach cyfrowych obu krajów.

Fundacja Digital Poland i QFC zobowiązują się również do dzielenia się odpowiednimi możliwościami biznesowymi na swoich rynkach, wymiany informacji branżowych, ułatwiania wprowadzania odpowiednich organizacji oraz promowania ich działań i wydarzeń w mediach społecznościowych i platformach cyfrowych. Ambasador RP w Katarze SE Janusz Janke podkreślił: „Po sukcesie III Katar-Polska New Tech Forum 30 maja 2022 r., zorganizowanego wspólnie przez Ambasadę RP i Katarsko-Polską Radę Biznesu z QFC jako strategicznym partner, podpisanie Porozumienia jest kolejnym znakiem doskonałego potencjału współpracy firm z Polski i Kataru w zakresie nowych technologii. Pochwalamy QFC za ich przywództwo w tym zakresie.”

Partnerstwo to zostało nawiązane w czasie, gdy stosunki dwustronne między Katarem a Polską zacieśniały się, a oba kraje mają podobne wizje rozwijania swoich możliwości w dziedzinie technologii.

Polska jest największą gospodarką w Europie Środkowo-Wschodniej z dużymi możliwościami w branży ICT i usług biznesowych, a Katar dąży do przekształcenia narodu poprzez Katar National Vision 2030 w zaawansowane społeczeństwo zdolne do zrównoważonego rozwoju, w którym transformacja cyfrowa jest jednym z priorytety. Wspólne zainteresowanie budowaniem podobnych umiejętności i branż otwiera nowe możliwości dla firm z Kataru i Polski. W 2020 roku w QFC powołano Qatar-Poland Business Council (QPBC), aby promować te możliwości.

Trzy edycje Qatar-Poland New Tech Forum zostały również zorganizowane przez Ambasadę RP w Doha we współpracy z QPBC, mającego na celu promocję polskiego sektora technologii i komunikacji w Katarze.Yousuf Mohamed Al Jaida, Chief Executive Officer w QFC, powiedział: Jestem bardzo podekscytowany tą współpracą z Fundacją Digital Poland, organizacją, która poczyniła znaczące postępy w pozycjonowaniu Polski jako wiodącego ośrodka innowacji. Ten MOU jest dla nas ważnym krokiem, ponieważ rozszerzy dostęp i wiedzę Kataru do technologii cyfrowej, jednocześnie otwierając drzwi do wzmocnienia więzi z Polską, ponieważ jest to pierwsze partnerstwo QFC z tym krajem.

Al Jaida dodał: „To partnerstwo wzmacnia również nasze zaangażowanie we wzmacnianie sektora cyfrowego Kataru. Dzięki wspólnym celom rozwoju jestem przekonany, że Fundacja Digital Poland i QFC będą miały przed sobą wiele udanych inicjatyw mających na celu poprawę uczenia się, podnoszenie umiejętności i stymulowanie innowacji zarówno w polskim, jak i katarskim sektorze cyfrowym”.

Porozumienie promuje podobne ambicje Fundacji Polska Cyfrowa i QFC, aby rozwijać swoje kraje na rynkach globalnych i budować odporne i integracyjne gospodarki cyfrowe. Dzięki umowie obie strony realizują swoje cele, otwierając możliwości synergicznych działań, które poprawiają dwustronne relacje między Katarem a Polską w sektorze cyfrowym.

„Dzięki umowie z Qatar Financial Center możemy przyciągnąć do Polski bardziej dynamiczne start-upy i globalne firmy oraz ułatwić lokalnym liderom ekspansję na inne rynki, takie jak Katar. To także okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat ekosystemów polskiego i katarskiego sektora nowych technologii – powiedział Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacji Digital Poland.

QFC jest jurysdykcją onshore, która pozwala zarejestrowanym firmom cieszyć się przewagą konkurencyjną, taką jak: środowisko prawne oparte na angielskim prawie zwyczajowym i prawie do zawierania transakcji w dowolnej walucie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *