Connect with us

Nauka

Putin wysyła wojska do regionów separatystycznych i uznaje niepodległość

Published

on

Kredyt…Tom Brenner dla The New York Times

WASZYNGTON – Urzędnicy Białego Domu powiedzieli w poniedziałek, że prezydent Biden nałoży sankcje gospodarcze na dwa separatystyczne regiony Ukrainy, które prezydent Władimir W. Putin uznał za niezależne, ale nie nałożył bezpośrednio sankcji na Rosję.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że nowa reakcja Zachodu zostanie ogłoszona we wtorek, ponieważ kilku doradców Bidena powiedziało, że spodziewają się, że rosyjskie siły przekroczą granicę z Ukrainą, przekraczając linię wyznaczoną przez Bidena w celu wymuszenia „szybkiego tłumienia”. i surowe” sankcje wobec Moskwy.

Ta odpowiedź będzie obejmować przynajmniej niektóre sankcje, powiedział w poniedziałek urzędnik Białego Domu w odpowiedzi na „decyzje i działania Moskwy”. Jednak urzędnicy odmówili podania szczegółów dotyczących tego, jak daleko Biden i jego sojusznicy planowali posunąć się, by ukarać Putina.

Ograniczony charakter początkowych sankcji wydawał się mieć na celu umożliwienie Stanom Zjednoczonym i ich europejskim sojusznikom zachowanie w rezerwie bardziej agresywnych sankcji, które groziły nałożeniem na Moskwę, jeśli Putin wyśle ​​rosyjskie siły zbrojne na Ukrainę, co jest możliwym rozwiązaniem dyplomatycznym.

Sojusznicy europejscy potępili działania Rosji jako naruszenie prawa międzynarodowego i poparli wprowadzenie sankcji. Ale względna powściągliwość wobec środków USA może również odzwierciedlać debaty między sojusznikami na temat tego, które rosyjskie działania powinny wywołać pełniejsze sankcje, oraz trudności w wypracowaniu jednolitej i proporcjonalnej odpowiedzi na narastające środki Putina.

W oświadczeniu sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki nazwał decyzję Putina „rażącym naruszeniem międzynarodowych zobowiązań Rosji” i powiedział, że Biden wkrótce wyda dekret zakazujący inwestycji, handlu i finansowania z mieszkańcami obu krajów. regiony Ukrainy.

„Aby było jasne: te środki są oddzielne i byłyby uzupełnieniem szybkich i surowych środków gospodarczych, które przygotowujemy w koordynacji z sojusznikami i partnerami, gdyby Rosja dokonała dalszej inwazji na Ukrainę” – powiedział Psaki w oświadczeniu.

READ  Para z Północnej Karoliny umiera kilka minut po sobie z powodu koronawirusa

Jednak członkowie obu partii naciskali na Bidena, aby działał szybko i agresywnie, stosując szerszy zakres sankcji.

Przedstawiciel John Garamendi, kalifornijski demokrata, który przebywa w Brukseli, aby rozmawiać z sojusznikami, powiedział CNN, że „czas zaostrzyć sankcje” i że Europa poprze ideę zaostrzenia środków.

senator Lindsey Graham, republikanin Południowej Karoliny, napisał na Twitterze że „decyzja Putina o ogłoszeniu wschodniego Doniecka i Ługańska jako niezależnych regionów na Ukrainie jest zarówno pogwałceniem porozumień mińskich, jak i wypowiedzeniem wojny narodowi Ukrainy”.

on dodał: „Jego decyzja musi natychmiast spotkać się z ostrymi sankcjami w celu zniszczenia rubla i zmiażdżenia rosyjskiego sektora naftowego i gazowego”.

Reakcja administracji Bidena była echem odpowiedzi europejskich sojuszników na godzinny występ Putina, który ze złością wygłaszał dziesięciolecia rosyjskich skarg na Ukrainę, NATO i Stany Zjednoczone.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaatakowała Putina, powiedz na Twitterze że uznanie przez Rosję tych dwóch terytoriów „jest rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego, integralności terytorialnej Ukrainy i porozumień z Mińska”.

We wspólnym oświadczeniu z przewodniczącym Rady Europejskiej, Charlesem Michelem, duet przywódców napisał, że Unia Europejska „zareaguje sankcjami wobec osób zaangażowanych w ten bezprawny czyn” i że „ponawia swoje niezachwiane poparcie dla niepodległości, suwerenności i terytorium integralność w ramach uznanych na arenie międzynarodowej granic”.

Przedstawiciele Białego Domu powiedzieli, że Biden rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim przez około 35 minut po zakończeniu przemówienia Putina. Pani Psaki nie podała szczegółów wezwania, ale powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone „kontynuują konsultacje z sojusznikami i partnerami, w tym z Ukrainą”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.