Connect with us

Nauka

Putin ostrzegł, że Ukraina będzie walczyć „zębem i gwoździem”, jeśli Rosja odetnie gaz i dokona inwazji: „Ani blizny | Nauka | Aktualności

Published

on

Rosyjski prezydent, który już wywierał presję na Zachód, odcinając dostawy gazu, dodatkowo spotęgował napięcie, wysyłając ponad 100 tys. żołnierzy na granicę ukraińsko-rosyjską. Naftogaz, ukraiński gigant gazowy, ostrzegł, że Rosja używa gazu jako „broni geopolitycznej”, kiedy odcina dostawy gazu do kraju, aby przyspieszyć certyfikację gazociągu Nord Stream 2.

Kontrowersyjny gazociąg będzie transportował gaz z Rosji do Niemiec, omijając Ukrainę i Polskę.

Ale teraz główny doradca firmy obawia się, że Rosja również przypuści atak militarny na swojego sąsiada.

Olexander Scherba powiedział Express.co.uk: „Putin wie na pewno, że Ukraina będzie walczyć i będzie go to drogo kosztować, jeśli zdecyduje się to zrobić.

„Ukraina będzie walczyć z zębami i paznokciami.

„Jego plan A to wywieranie nacisku na Ukrainę i sianie w niej niezgody, ale także osłabianie Zachodu i straszenie Zachodu.

„Niestety te taktyki zastraszania działają bardziej na Zachód niż na Ukrainę”.

Zachód naprawdę ciężko pracował, aby pomóc Ukrainie uniknąć niebezpieczeństwa i próbował nakłonić Rosję do zwiększenia dostaw gazu w Europie.

A po wirtualnym spotkaniu Putina i Bidena Waszyngton zapewnił, że Nord Stream 2 może zostać wykorzystany jako dźwignia dla Rosji, aby zapobiec inwazji.

Stany Zjednoczone wezwały do ​​porzucenia rurociągu, jeśli Rosja zdecyduje się na inwazję, w posunięciu, które Amerykanie prawdopodobnie uważają, że może zniechęcić Rosję do inwazji.

Ale Scherba nie kupił argumentu, że Zachód ma wpływ na Rosję.

Powiedział Express.co.uk: „Jeśli Putin zaatakuje, nie dostanie tego, czego chce.
„Ale po drugiej stronie jest ta sama logika, że ​​jeśli Putin nie dostanie tego, czego chce, zaatakuje.

„Nie widzę między nimi dużej różnicy w sposobie podejścia do nich.

„Jesteśmy trochę zaniepokojeni, że Putin nie dostanie tego, czego chce, bez względu na to, jak bardzo szkodzi to stosunkom transatlantyckim i Europie, tylko dlatego, że w ostatnich tygodniach ogromnie podniósł stawkę”.

READ  Demonstracja kryształów czasoprzestrzeni wyzwalanych w temperaturze pokojowej

Ale w październiku, kiedy Express.co.uk rozmawiał z prezesem Naftohazu Jurijem Witrenko, jeszcze zanim pojawiły się doniesienia o rosyjskich oddziałach na granicy, ostrzegł przed konfliktem zbrojnym.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mróz gotowy na zwycięstwo, ponieważ UE ostrzegała, by nie rozgniewać Wielkiej Brytanii

W 2014 roku wojska rosyjskie przejęły kontrolę nad Krymem przed aneksją półwyspu, po tym, jak region zagłosował za przystąpieniem do Federacji Rosyjskiej w spornym referendum lokalnym.

Doprowadziło to do trwającego konfliktu w Donbasie we wschodniej Ukrainie między wspieranymi przez Rosję siłami separatystycznymi a ukraińskim wojskiem, powodując ponad 14 000 zgonów i 24 000 rannych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.