Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Putin mówi, że Rosja nie ma planów ofensywy przeciwko Polsce i Łotwie | Wiadomości ze świata

Published

on

Putin mówi, że Rosja nie ma planów ofensywy przeciwko Polsce i Łotwie |  Wiadomości ze świata

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartkowym wywiadzie, że Rosja będzie walczyć o swoje interesy, ale nie jest zainteresowana rozszerzaniem swojej wojny na Ukrainie na inne kraje, takie jak Polska i Łotwa.

Prezydent Rosji Władimir Putin przemawia podczas wywiadu z gospodarzem amerykańskiej telewizji Tuckerem Carlsonem, 6 lutego 2024 r. w Moskwie, Rosja. To kadr z filmu opublikowanego 8 lutego 2024 r. (za pośrednictwem REUTERA)

Putin wyraził tę opinię w ponad dwugodzinnym wywiadzie udzielonym Tuckerowi Carlsonowi, który był pierwszym udzielonym amerykańskiemu dziennikarzowi od czasu inwazji Rosji na Ukrainę prawie dwa lata temu.

Poznaj bogatą historię Delhi podczas serii historycznych spacerów z HT! Weź udział teraz

Na pytanie, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym wysłałby rosyjskie wojska do Polski, członka NATO. Putin odpowiedział:

„Tylko w jednym przypadku, gdy Polska atakuje Rosję. Dlaczego? Bo nie interesuje nas Polska, Łotwa ani gdziekolwiek indziej. Dlaczego powinniśmy to zrobić? Po prostu nie jesteśmy zainteresowani.

Wywiad został przeprowadzony we wtorek w Moskwie i wyemitowany na tuckercarlson.com.

Putin przemawiał po rosyjsku, a jego uwagi były dubbingowane na angielski. Rozpoczął od obszernych uwag na temat stosunków Rosji z Ukrainą, Polską i innymi krajami.

Kreml powiedział, że Putin zgodził się na wywiad z Carlsonem, ponieważ podejście byłego gospodarza Fox News różniło się od „jednostronnych” relacji wielu zachodnich serwisów informacyjnych na temat konfliktu na Ukrainie.

Uważa się, że Carlson ma bliskie powiązania z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem, który ma być kandydatem Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Trump wzywa do deeskalacji wojny na Ukrainie, a administracja Bidena zdecydowanie wspiera rząd ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i narzeka na dotychczas przesłaną wielomiliardową pomoc.

Ze swojej strony Carlson powiedział, że relacje zachodnich mediów na temat wojny były w dużej mierze stronnicze na korzyść Kijowa.

Otwórz świat korzyści dzięki HT! Od wnikliwych biuletynów, poprzez powiadomienia o nowościach w czasie rzeczywistym, po spersonalizowany kanał informacyjny – wszystko jest tutaj, na wyciągnięcie ręki! – Zaloguj się teraz! Otrzymuj najnowsze wiadomości ze świata, a także najnowsze wiadomości z Indii w Hindustan Times.

READ  Trzy pokerowe wskazówki, które pomogą Ci stać się lepszym graczem w kasynie Betinia

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *