Connect with us

Świat

Putin mówi Macronowi, że Rosja osiągnie swoje cele na Ukrainie

Published

on

Prezydent Rosji Władimir Putin uczestniczy w spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Moskwie 7 lutego 2022 r. Sputnik/Kremlin via REUTERS UWAGA REDAKCYJNI – TEN ZDJĘCIE ZOSTAŁO DOSTARCZONE PRZEZ OSOBĘ TRZECIE//Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Moskwa, 3 marca (Reuters) – Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek francuskiemu przywódcy Emmanuelowi Macronowi, że Rosja na pewno osiągnie cele swojej interwencji wojskowej na Ukrainie, powiedział Kreml.

W oświadczeniu wydanym po rozmowie telefonicznej między prezydentami Francji i Rosji Kreml dał jasno do zrozumienia, że ​​jego celem jest demilitaryzacja i neutralność Ukrainy.

Wszelkie próby Kijowa opóźniania negocjacji między rosyjskimi i ukraińskimi urzędnikami skutkowałyby dodaniem przez Moskwę kolejnych pozycji do już ustalonej listy żądań, powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Władimir Putin szczegółowo określił podstawowe podejścia i warunki w ramach negocjacji z przedstawicielami Kijowa. Potwierdzono, że mówimy przede wszystkim o demilitaryzacji i neutralnym statusie Ukrainy, więc zagrożenie dla Federacji Rosyjskiej nigdy nie wyjdzie z jej terytorium” – czytamy w oświadczeniu.

„Podkreślano, że zadania wojskowej operacji specjalnej i tak zostaną zrealizowane, a próby zyskania na czasie przez opóźnianie negocjacji doprowadzą tylko do dodatkowych żądań wobec Kijowa w naszym stanowisku negocjacyjnym”.

W oświadczeniu stwierdzono, że rosyjska „operacja specjalna” na Ukrainie „idzie zgodnie z planem”. Doniesienia, że ​​siły rosyjskie bombardowały Kijów, są częścią „antyrosyjskiej kampanii dezinformacyjnej” i że siły rosyjskie robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić ludność cywilną.

Rosja nazywa swoje działania na Ukrainie „operacją specjalną”, mającą na celu nie okupację terytorium, ale zniszczenie i przechwycenie potencjału militarnego jej południowego sąsiada, który uważa za groźnych nacjonalistów.

Sprawozdawczość biura moskiewskiego; Edytowanie przez Jonathana Oatis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.