Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Punk rocker okazuje się być nieprawdopodobnym maklerem władzy w Polsce

Published

on

Wydane w:

Warszawa (AFP)

Były rockman, który kiedyś był frontmanem zespołu o nazwie Breasts, stał się nieprawdopodobnym nowym brokerem władzy w Polsce po tym, jak rząd polegał na jego głosach po przerwie w rządzącej koalicji.

58-letni Paweł Kukiz był molestowany podczas burzliwej sesji parlamentarnej w tym tygodniu po tym, jak początkowo głosował z opozycją, zanim powiedział, że popełnił błąd i zmienił strony, by poprzeć rząd.

„Pavel, jak mogłeś? Któremu ministerstwu się sprzedałeś?” – krzyczeli na niego posłowie opozycji.

Znane gwiazdy ustawiły się w kolejce, by skrytykować Kukiz, którego wsparcie pomogło uchwalić nowe prawo medialne, które według opozycji ma na celu uciszenie amerykańskiego kanału informacyjnego krytycznego wobec rządu.

„Wstyd mi się każdego dnia, że ​​przyszedłem ci pomóc, ty draniu” – napisał na Facebooku Janusz Panasewicz, lider Lady Pank, jednego z najpopularniejszych polskich zespołów.

Były kierownik wytwórni płytowej Kuba Wojewódzki, który również pracował z Kukizem, powiedział: “Wstydzę się mojej naiwności i głupiego sentymentalnego koleżeństwa, za punk rock, przez te wszystkie lata razem”.

Kukiz rozpoczął karierę muzyczną na początku lat 80. i szybko wyrobił sobie sławę swoimi lekceważącymi tekstami punktowymi w ostatnich latach rządów komunistycznych i narodzin demokratycznych rządów w Polsce.

Album wydany w 1992 roku wywołał kontrowersje antykościelną piosenką.

Rozpoczął także karierę aktorską w latach 90. z wieloma filmami i serialami telewizyjnymi, w tym rolą w operze mydlanej „Matki, żony i kochanki”.

Kukiz wszedł do polityki w 2015 roku i zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich w tym roku z 20 procentami głosów.

Miała niewiele wytycznych, ale antyestablishmentowe przesłanie, które odbiło się echem wśród młodych i niezadowolonych wyborców.

W wyborach powszechnych w 2015 r. jego ruch Koniec z korupcją i kradzieżą zdobył 42 miejsca w 460-miejscowej niższej izbie parlamentu.

READ  Polski kamienny mur? Protestujący odrzucają stanowisko rządu skierowane przeciwko LGBTQ

Od tego czasu jego gwiazda polityczna osłabła i ma tylko cztery mandaty – wciąż wystarczająco dużo, by zrobić różnicę po rezygnacji w tym tygodniu Porozumienia, młodszego koalicjanta dominującej prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Impreza.

W rozmowie z polską agencją PAP w czwartek zaprzeczył, jakoby otrzymał obietnice nagrody za wspieranie rządu kierowanego przez PiS.

Powtórzył również swój apel o reformę systemu wyborczego w celu wprowadzenia okręgów wyborczych z tylko jednym mandatem.

„Histeria skierowana przeciwko mnie jest wynikiem tego systemu politycznego, który polaryzuje Polaków” – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *