Connect with us

Świat

Protesty podatkowe w Kolumbii: sześciu zabitych w wyniku starcia protestujących z policją czwartego dnia w Kolumbii

Published

on

Tysiące Kolumbijczyków wyszło na ulice czwartego dnia demonstracji, w których zginęło co najmniej sześć osób, aby wziąć udział w demonstracjach z okazji Międzynarodowego Dnia Robotnika i zaprotestować przeciwko rządowej propozycji reformy podatkowej.

Związki i inne grupy maszerowały w środę, by wezwać rząd prezydenta Ivana Duque do wycofania propozycji, która pierwotnie nakładała podatek od sprzedaży na usługi publiczne i niektóre artykuły spożywcze.

Cali, trzecie co do wielkości miasto w kraju, było świadkiem najgłośniejszych marszów, niektórych grabieży i kilku spalonych autobusów miejskich.

Wskaźniki śmiertelności były niespójne. Narodowy Rzecznik Praw Człowieka Carlos Camargo powiedział, że trzech protestujących zmarło w Cali, a dochodzenie w sprawie kolejnych trzech osób jest tam prowadzone.

Camargo powiedział, że w Bogocie i mieście Neiva doszło do jednej śmierci. Policjant w mieście Soacha zmarł w środę w wyniku odniesionych obrażeń. Kolejnych 179 cywilów i 216 funkcjonariuszy policji zostało rannych w całym kraju.

Organizacja Human Rights Watch poinformowała, że ​​otrzymała doniesienia o możliwym złym traktowaniu przez policję w Cali, a lokalne organizacje praw człowieka stwierdziły, że popełniły nawet 14 zgonów.

Miasta zagrożone przemocą nadal będą otrzymywać wsparcie wojskowe wraz z towarzyszącymi gwarancjami praw człowieka, powiedział Duque w filmie wideo w sobotni wieczór.

Sporadyczne akty wandalizmu, starcia między policją a demonstrantami oraz blokady drogowe miały miejsce w sobotę w kilku miastach, aw stolicy rozmieszczono policję.

Protesty w sobotę odbyły się pomimo zapowiedzi Duque późnym piątku, że reforma będzie teraz wyłączać podatek od sprzedaży żywności lub mediów lub podwyżkę podatku dochodowego.

Rząd podkreśla, że ​​reforma ma kluczowe znaczenie dla stabilizacji finansów Kolumbii, utrzymania zdolności kredytowej i finansowania programów socjalnych.

READ  Pekin i Szanghaj zaczynają się ponownie otwierać, gdy spada liczba przypadków Covid
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.