Connect with us

Nauka

Profesor UMW i profesor emerytowany otrzymują stypendia Fulbrighta

Published

on

Profesor UMW i profesor emerytowany otrzymują stypendia Fulbrighta

Profesor nauk politycznych Uniwersytetu Mary Washington, Stephen Farnsworth i emerytowany profesor psychologii, David Rettinger, otrzymali stypendia Fulbrighta, aby nauczać i dzielić się swoją wiedzą zawodową za granicą.

Stephen Farnsworth przyjedzie do Polski wiosną 2024 roku, aby prowadzić zajęcia dla absolwentów z komunikacji prezydenckiej w ramach programu Fulbright Scholar.

Farnsworth, która kieruje Center for Leadership and Media Studies na UMW, pojedzie do Polski, aby wypełnić swój trzeci przydział Fulbrighta wiosną 2024 roku podczas urlopu naukowego z Mary Washington.

W Centrum Studiów Amerykańskich UW poprowadzi kurs podyplomowy z komunikacji prezydenckiej USA w odniesieniu do polityki wewnętrznej i zagranicznej. Zbadane zostanie również, w jaki sposób prezydenci wykorzystują komunikację bezpośrednią i środki masowego przekazu do kształtowania publicznego postrzegania ich własnych postaci.

Atrybucja Farnswortha do Polski mieści się w Amerykański program stypendialny Fulbrighta. To jego trzeci Fulbright; w 2019 pracował w Malezji jako Specjalista ds. Fulbrighta, a w latach 2006-07 pełnił funkcję Fulbright Research Chair in Public Policy w Kanadzie.

„To doświadczenie powinno pozwolić mi uczyć w USA ze znacznie większym międzynarodowym zrozumieniem dynamiki komunikacji prezydenckiej poza Stanami Zjednoczonymi” – powiedział. „Ponadto mam nadzieję, że moje doświadczenia z programu zaowocują nowymi możliwościami łączenia amerykańskich naukowców i studentów z ich odpowiednikami w Polsce”.

Dawida Rettingera
Emerytowany profesor psychologii David Rettinger pojedzie do Nepalu jako specjalista Fulbrighta.

Rettinger, który wykładał psychologię w Mary Washington od 2006 roku aż do przejścia na emeryturę tej wiosny, zakończy projekt w Centrum Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Tribhuvan w Nepalu. Jego misja mieści się w Program Specjalizacji Fulbrightaktóry wyróżnia profesjonalistów z dużym doświadczeniem w swoich dziedzinach.

Oprócz nagród wydziałowych, UMW ma ostatnio również dwóch absolwentów Fulbrighta, Emmę Bathke ’21 i Olivię Foster ’23. Zobacz więcej informacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *