Connect with us

technologia

Prezes Epic Games ostrzega, że ​​zakaz Apple’a może być „wyrokiem śmierci” dla jego firmy

Published

on

NOSIĆ – Epic Games, wydawca popularnego na całym świecie Fortnite, zaatakował Apple w swoim najnowszym procesie sądowym, gdy spór między jego byłymi bliskimi sojusznikami zaostrzył się, a dyrektor generalny Epic ostrzega swoją firmę przed „wyrokiem śmierci”.

„Apple jest monopolistą” – stwierdził Epic w artykule Zgłoszenie dokonano późnym piątkiem Sprawa zakazu Apple Epic ze sklepu Apple App Store jest rozpatrywana w sądzie federalnym w Kalifornii.

„Epic i jej klienci poniosą nieodwracalne szkody, jeśli Apple będzie mógł kontynuować swoje działania odwetowe” – dodał Epic.

W tweecie Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games, opisał decyzję Apple o zakazie gry Epic jako „potencjalny wyrok śmierci” dla jego miliardowej firmy i innych osób.

„W prawdziwym świecie, kiedy sklep podejmuje gównianą decyzję dotyczącą tego, jakie produkty ma na stanie – po prostu idziesz do innego sklepu i kupujesz go” – napisał na Twitterze Sweeney.

„W ramach monopolu Apple decyzja o rezygnacji z posiadania produktu jest wyrokiem śmierci na ten produkt i wyklucza wszystkich użytkowników iOS”.

Ponad 116 milionów graczy grało w Fortnite na iOS. To sprawia, że ​​jest to największa platforma gry, większa niż baza graczy na Nintendo Switch, Xbox, PlayStation, PC lub Android, według CNN.

Fani oddają hołd Chadwick Boseman w Fornite’s Panther’s Prowl

Apple również walczy z Google o podobne problemy.

Największą uwagę mediów w zeszłym miesiącu przyciągnęła walka z Apple o istnienie Epic, że gracze mogą dokonywać tak zwanych zakupów w aplikacji bezpośrednio przez system Epic i nie muszą płacić 30% opłaty na rzecz Apple. . Apple próbował zakazać Epic dostępu do wszystkich aspektów systemu iOS, ale 24 sierpnia sąd federalny wydał zakaz zbliżania się, że Apple zablokował programistom dostęp do nierealnego silnika gier Epic – jednego z najpopularniejszych na świecie .

READ  Amazon Prime Day 2020: najlepsze oferty, jakie możesz jeszcze uzyskać

Jednak zakaz Fortnite trwa.

Przyjaciele stali się wrogami w tej walce.

Apple i Epic współpracowały przez lata nad różnymi projektami, a Apple nawet prezentowało menedżerów Epic na scenie podczas wydarzeń dla programistów, aby wyróżniać gry, a także silnik gier Epic i powiązane rozwiązania.

Judge uniemożliwia firmie Apple całkowite zablokowanie gry Epic Games w App Store

W nowym zgłoszeniu Epic stwierdził:

“[Apple] kontroluje całą dystrybucję aplikacji w systemie iOS. Kontroluje przetwarzanie płatności w aplikacji za treści cyfrowe na iOS. Bezprawnie utrzymuje te dwa monopole, wyraźnie zakazując konkurencji na obu rynkach. Jest bardzo prawdopodobne, że sprawa zostanie przegrana.

„W tym wniosku Epic stara się jednak tylko, aby sąd uniemożliwił Apple zemstę na Epic za śmiałość kwestionowania wykroczeń Apple.

Jak wyszczególniono w skardze, 13 sierpnia 2020 r. Firma Epic przestała przestrzegać jednej z antykonkurencyjnych reguł Apple:

„Dało to graczom w swojej popularnej grze Fortnite możliwość obniżenia cen zakupów w aplikacji za pomocą konkurencyjnego procesora płatności. Był to niezbędny pierwszy krok na długiej drodze do uwolnienia konsumentów i programistów od dziesięcioleci monopolistycznej kontroli Apple nad aplikacją
Dystrybucja i przetwarzanie płatności w aplikacji na iOS.

„Apple odwzajemnił przysługę z dzikością. Fortnite nie tylko został usunięty ze sklepu App Store, czego spodziewała się firma Epic, ale również stwierdzono, że spowoduje zamknięcie dowolnego konta w programie Epic Apple Developer Program i zablokuje własny dostęp Epic do wszelkich publicznie dostępnych narzędzi programowych.

„To było wyraźne ostrzeżenie dla każdego innego dewelopera, który odważyłby się zakwestionować monopol Apple: przestrzegaj naszych zasad albo odetniemy Cię od miliarda konsumentów iOS – rzuć nam wyzwanie, a zniszczymy Twój biznes .

„Krótko mówiąc, Apple został oskarżony o naruszenie przepisów antymonopolowych za nadużywanie uprawnień do tworzenia i utrzymywania dwóch monopoli i wykorzystał tę samą moc, aby zmusić Epic do przestrzegania jej nielegalnych ograniczeń. Sąd nie powinien zezwalać Apple na egzekwowanie tych ograniczeń. “

READ  Google Nest Audio może mieć sztuczkę kina domowego w rękawie

Apple odniósł się w sobotę do CNN Business do wcześniejszego oświadczenia, w którym brzmiało: „Sąd zalecił firmie Epic przestrzeganie wytycznych App Store w miarę postępu sprawy. Postępowali zgodnie z tymi wytycznymi przez ostatnie dziesięć lat, aż stworzyli taką sytuację. Epic odmówił. “

Przeczytaj całe zgłoszenie online.

Epic Games bierze głównego sojusznika – firmę Microsoft – w sporze z Apple

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *