Connect with us

Świat

Premier Tajlandii przeżył kolejne wotum nieufności

Published

on

Prayuth otrzymał 264 głosów „tak” i 208 „nie”. Minister zdrowia Anutin Charnvirakul i czterech innych ministrów gabinetu podobnie przeżyli wotum nieufności.

Opozycja zdobyła 242 z 482 głosów w parlamencie, aby obalić premiera.

Ustawodawcy spędzili cztery dni oskarżając jego rząd o niewłaściwe postępowanie z pandemią i krytykując go za tragiczny wpływ ekonomiczny.

Prayuth obstawał przy tych decyzjach.

Jest to trzeci wniosek o wotum nieufności, jaki przetrwał rząd i nadchodzi, ponieważ protestujący przeciwko demokracji planują kolejne demonstracje w sobotę.

Ostatnie wiece stały się gwałtowne, a siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, armatek wodnych i gumowych kul przeciwko demonstrantom, którzy rzucali kamieniami i fajerwerkami.

Tajlandia zgłosiła 1,2 miliona infekcji i ponad 12 000 zgonów związanych z koronawirusem, w większości z powodu wariantu Delta od kwietnia.

Władze zgłosiły największy wzrost przypadków w ciągu dnia, z ponad 23 000 przypadków w połowie sierpnia.

Wprowadzenie szczepionki rozpoczęło się w czerwcu w połowie roku najgorsza epidemia, gdzie ludzie nie mogą znaleźć pomocy medycznej, a niektórzy umierają w domu. Około 13% z ponad 66 milionów mieszkańców Tajlandii jest w pełni zaszczepionych.

Rząd po raz trzeci obniżył prognozę wzrostu gospodarczego na 2021 r. z 1,5-2,5% do 0,7-1,2%. Gospodarka skurczyła się w ubiegłym roku o 6,1%.

READ  Ogień rakietowy w Tel Awiwie ze Strefy Gazy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *