Connect with us

Zabawa

Pracownicy Netflix żegnają się z Chappelle z powodu komentarzy osób transpłciowych

Published

on

Świt Chmielewski

(Reuters) – Pracownicy Netflix Inc organizują w środę strajk w bezprecedensowym pokazie nieposłuszeństwa, aby zaprotestować przeciwko decyzji giganta streamingu o wydaniu nowego programu komediowego komika Dave’a Chappelle’a, który według nich jest Ośmieszeniem osób transpłciowych.

Grupa współpracowników o nazwie Team Trans * zwołała wiec przed 13-piętrowym biurem Netflix przy Sunset Boulevard w Los Angeles, gdzie aktywiści, osoby publiczne i inni zwolennicy, dyrektor ds. treści Ted Sarandos, planują wiec Prześlij „Listę pytań”.

„Nie powinniśmy być zmuszeni do ukazywania się co kwartał/rocznie, aby zająć się szkodliwymi treściami, które negatywnie wpływają na zagrożone społeczności” – napisała organizatorka Ashlee Marie Preston w poście w mediach społecznościowych. „Zamiast tego wykorzystajmy ten moment, aby zmienić ekologię społeczną w to, co przywódcy Netflix postrzegają jako etyczną rozrywkę”.

Chociaż takie demonstracje stały się powszechne w Dolinie Krzemowej, gdzie pracownicy Facebook Inc i Google otwarcie protestowali, aby zwrócić uwagę na politykę korporacyjną, jest to uważane za pierwsze w przypadku pionierskiej firmy zajmującej się streamingiem wideo.

Nawet gdy Netflix opublikował we wtorek rekordowe liczby subskrypcji ze względu na światową popularność południowokoreańskiego thrillera „Squid Game”, Netflix stanął w obliczu wewnętrznych nieporozumień dotyczących sposobu radzenia sobie ze stand-upem Chappelle’a „The Closer”.

Sarandos podsyciło dalszy sprzeciw w notatce personelu z 11 października, w której uznano prowokacyjny język Chappelle’a, ale stwierdzając, że nie przekracza on granicy do podżegania do przemocy. „Jesteśmy głęboko przekonani, że treści wyświetlane na ekranie nie wyrządzają szkód w prawdziwym świecie”.

Na kilka godzin przed środowym porannym strajkiem rzecznik Netflix powiedział w oświadczeniu: „Szanujemy decyzję każdego pracownika, który zdecyduje się odejść, i zdajemy sobie sprawę, że mamy o wiele więcej do zrobienia zarówno w Netflix, jak i w naszych treściach”.

READ  Legia Warszawa z przesiadką z Oliviera Ntchama. związane razem

To nie pierwszy raz, kiedy firma zajmująca się treścią transgraniczną stanęła w płomieniach. Opowiadanie o dojrzewaniu „Cuties” zostało oskarżone o hiperseksualizację młodych dziewcząt, a nastoletni dramat samobójczy „13 powodów, dla którego” obwiniano o wzrost liczby samobójstw wśród nastolatków.

Kontrowersje wokół „The Closer” rozgrywają się na tle ogólnofirmowych wysiłków na rzecz różnorodności, które rozpoczęły się w 2018 roku po tym, jak były szef komunikacji Netflix został zwolniony za używanie rasistowskich nazw na spotkaniach firmowych podczas omawiania obraźliwego języka w komedii. Zgodnie z opublikowanym w styczniu raportem dotyczącym integracji, deklarowanym celem jest stworzenie miejsca pracy, w którym pracownicy „czują, że mają tu dom. Że należą ”.

„Nie jest dobrze pracować w firmie, która to opublikowała”, napisał Terra Field, inżynier oprogramowania w Netflix, w poście Medium. „Zwłaszcza, gdy spędziliśmy lata budując zasady i usługi firmy w doskonałe miejsce pracy dla transseksualistów”.

(Raportowanie Dawn Chmielewski w Los Angeles; Redagowanie: Kenneth Li, Leslie Adler i Jonathan Oatis)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *