Nauka

Późny Malan Spróbuj rąk Nowa Anglia Inauguracyjny Mlr Crown

8 lipca 2023 r. — Major League Rugby (MLR) — komunikat prasowy New England Free Jacks

Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy New England Free Jacks po raz pierwszy zostali mistrzami Major League Rugby po pokonaniu San Diego Legion 24-25.

To był zacięty finał mistrzostw w Chicago, Illinois, który wymagał późnej próby Le Roux Malana, aby zapewnić zwycięstwo drużynie Scotta Mathiego Shield.

Mitch Jacobson strzelił bramkę otwierającą grę dla Free Jacks na stadionie SeatGeek, Nowozelandczyk wykorzystał błąd w obronie San Diego.

Stało się to, gdy podanie Willa Hooleya do Ma’a Nonu trafiło w ramię legendarnego All Blacks, a jego rodak Jacobson poprowadził szarżę obronną i zgarnął nagrody.

Aby odpowiedzieć, Legion zwrócił się do innego ze swoich Nowozelandczyków, aby tchnął życie w drużynę po powolnym starcie.

Połówka Scruma, Richard Judd, był człowiekiem, który właśnie to zrobił. Szybkość 31-latka w pierwszej połowie postawiła Nową Anglię w niekorzystnej sytuacji i otworzyła miejsce dla Christiana Poidevena na zdobycie gola.

Po raz kolejny znalazłszy się nawet ze swoimi przeciwnikami, Free Jacks dwukrotnie zwrócili się do zaufanego buta Jaysona Potroza w krótkich odstępach czasu, zwiększając presję na San Diego.

Presja tworzy diamenty, a Legion chciał udowodnić, że nie wypadli z gry.

Aby dać drużynie Danny’ego Lee niewielką przewagę przed przerwą, Nate Augspurger zanotował dziesiątą próbę w 2023 roku.

Pracując na swoim skrzydle z tyłu linii, USA Eagle prowadził linię od zawsze niebezpiecznego Nonu, rozproszenie uwagi spowodowane przez jego kolegę z drużyny oznaczało, że było wiele akrów przestrzeni do zbadania, a przy szybkości, jaką posiada 33-latek, to był dość prosty wynik pod postami.

READ  Nio zaprzecza, że ​​planuje otworzyć fabrykę w Europie

W 40. minucie Will Hooley wykorzystał rzut karny i uzyskał wynik 17:13, co było dalekie od rozstrzygnięcia.

W odpowiedzi na opóźnienie w połowie, Free Jacks Scotta Mathie’go odpowiedział najlepiej, jak potrafił.

Zwracając się do niezmiennie silnej Pauli Balekany, ofensywny bieg Le Roux Malana rozpoczął atak dla mistrzów Konferencji Wschodniej, a zwolnienie Namibii z rąk Reece’a MacDonalda tylko przybliżyło drużynę do wybielania.

Ostatecznie to w wyniku długiego, płaskiego podania Johna Polanda na linię boczną, aby znaleźć swojego kolegę z drużyny Fidżi, co zaowocowało 14. próbą w 2023 roku na skrzydle.

Wyglądając niebezpiecznie przez cały mecz, Augspurger zdobył podwójną bramkę w 60. minucie. Akrobatycznie umieszczając piłkę w rogu, skrzydłowy nie zdobył bramki w ciągłych rzutach w kierunku linii, pozwalając Południowym Kalifornijczykom odzyskać prowadzenie.

Będąc najlepszym zawodnikiem Free Jacks, Malan ponownie objął prowadzenie po czterech minutach. Strzelając cztery przyłożenia w ostatnich dwóch meczach, 24-latek wrócił do gry.

Mocne prowadzenie w kierunku linii próbnej pomogło Nowej Anglii znaleźć dobrą pozycję na boisku, kolejne polskie podanie znalazło znak dla Malan, który zdominował rywali z tyłu.

Zepchnięty z powrotem na własne terytorium, gdy zegar tykał, Potroz kopnął piłkę w trybuny po tym, jak zegar przekroczył 80 i koronował Nową Anglię na zwycięzców MLR 2023.