Connect with us

Gospodarka

Poznańskie firmy handlujące sprzętem elektronicznym miały wyłudzić 13 mln zł VAT

Published

on

Według Krajowej Administracji Skarbowej akcja została przeprowadzona pod koniec września.

W sierpniu urzędnicy Wielkopolskiego KAS, we współpracy z Ministerstwem Finansów, wybrali firmy zajmujące się handlem sprzętem elektronicznym, prawdopodobnie oszukując przy podatku VAT.

Interesuje Cię zdrowe odżywianie? Czy chciałbyś zostać dietetykiem? Nie wahaj się! Ostatnie wakaty!

REKLAMA

– Pod koniec września urzędnicy Służby Celno-Skarbowej wtargnęli do biura podejrzanej firmy w Poznaniu, miejscu prowadzenia ksiąg rachunkowych i dwóch lokalizacjach w Szczecinie. Wykonano kopie zapasowe komputerów, mediów, telefonów i dokumentacji finansowej. W związku z podejrzeniem o wystawianie tzw. In blanco weksli i wykorzystywanie sektora finansowego do wyłudzeń podatkowych na koncie spółki zostało zablokowane 1,75 mln zł – dostarczone przez KAS.

Śledczy ujawniają, że firma pośredniczyła w sprzedaży fikcyjnych faktur za usługi prawne. – Usługi nie były wykonywane, a faktury były wykorzystywane do generowania kosztów obniżenia podatków. W tym samym przypadku dwa tygodnie wcześniej około 700 000 osób zostało zablokowanych na rachunkach bankowych innej firmy. Zł. Spółka naraziła skarb państwa na stratę w wysokości ponad 10 mln zł. W tym przypadku firma handlowała elektroniką od której nie płaciła VAT – dodaje.

Autor: KaT

READ  Zamknięcia kopalni mogą spowodować utratę ponad 75 000 miejsc pracy związanych z górnictwem - The First News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.