Connect with us

Zabawa

Pożary, dotkliwe susze, iskry zabijają ryby w Europie

Published

on

Pożary, dotkliwe susze, iskry zabijają ryby w Europie

Sylvie Corbet i Vanessa Gera | Powiązana prasa

PARIS — Strażacy z całej Europy w czwartek walczyli o powstrzymanie ogromnego pożaru we Francji, który przetoczył się przez duży las sosnowy, podczas gdy Niemcy i Polacy stanęli w obliczu masowej śmierci ryb w rzece przepływającej między ich krajami.

Europa cierpi z powodu silnej fali upałów i suszy, które mają tragiczne konsekwencje dla rolników i ekosystemów już zagrożonych zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem.

Susza prowadzi do utraty produktów rolnych i innych artykułów spożywczych, podczas gdy niedobory dostaw i wojna Rosji z Ukrainą spowodowały gwałtowny wzrost inflacji.

We Francji, która doświadcza najgorszej w historii suszy, płomienie szalały w sosnowych lasach przez noc, rozświetlając niebo intensywną, pomarańczową poświatą w regionie Gironde, spustoszonym przez płomienie przez ostatni miesiąc, i sąsiednich Landes. Od wtorku spłonęło ponad 26 mil kwadratowych.

Francuskie pożary wymusiły już ewakuację około 10 000 osób i zniszczyły co najmniej 16 domów.

Wzdłuż Odry, która płynie na północ z Czech do Bałtyku, wolontariusze zbierają martwe ryby, które wyrzuciły na brzeg w Polsce i Niemczech.

Piotr Nieznański, dyrektor ds. polityki ochrony w WWF Polska, powiedział, że wygląda na to, że przemysł wypuścił do wody toksyczną substancję chemiczną, a niski poziom wody spowodowany suszą sprawił, że warunki dla ryb były znacznie bardziej niebezpieczne.

„Nad Odrą, rzeką międzynarodową, ma miejsce tragiczne wydarzenie i nie ma przejrzystych informacji o tym, co się dzieje” – powiedział, wzywając władze rządowe do zbadania sprawy.

Osób mieszkających nad rzeką ostrzegano, aby nie pływali w wodzie, a nawet jej nie dotykali.

Polska państwowa agencja wodna powiedziała, że ​​susza i wysokie temperatury mogą spowodować nawet niewielkie zanieczyszczenia, które mogą spowodować katastrofę ekologiczną, ale nie zidentyfikowała źródła zanieczyszczenia.

W północnej Serbii suche dno zbiornika Conopljankso jest teraz zaśmiecone martwymi rybami, które nie przetrwały suszy.

READ  Festiwal Camerimage ku czci reżysera Empire of Light Sama Mendes

Poziom wody wzdłuż niemieckiego Renu groził tak niskim spadkiem, że transport towarów – w tym krytycznych źródeł energii, takich jak węgiel i benzyna – może stać się trudny.

Pożar spustoszył również park narodowy w najwyższym paśmie górskim Portugalii, Serra da Estrela. Około 1500 strażaków, 476 pojazdów i 12 samolotów zostało rozmieszczonych do walki z nim, ale napędzany wiatrem pożar 150 mil na północny wschód od Lizbony był bardzo trudny do osiągnięcia, z niedostępnymi szczytami o wysokości prawie 6560 stóp i głębokimi wąwozami. Ogień zwęglił 25 000 akrów lasu.

W Wielkiej Brytanii, gdzie w lipcu temperatury osiągnęły rekordowe 40,3 stopnia Celsjusza (104,5 stopnia Fahrenheita), Urząd Pogodowy wydał nowe ostrzeżenie o „ekstremalnym upale” od czwartku do niedzieli, przy czym spodziewane temperatury osiągną 36 C (96,8 F). .

Było to jedno z najbardziej suchych lat w historii południowej Wielkiej Brytanii, a służba meteorologiczna Met Office poinformowała, że ​​istnieje „nadzwyczajne ryzyko” pożarów w ciągu najbliższych kilku dni.

Londyńska Straż Pożarna poinformowała, że ​​jej dyspozytornia zajęła się 340 trawą, śmieciami i otwartymi pożarami na lądzie w pierwszym tygodniu sierpnia, osiem razy więcej niż w zeszłym roku. Zastępca komisarza Jonathan Smith powiedział: „Trawa w Londynie jest sucha, a najmniejsza iskra może wywołać pożar, który może siać spustoszenie”.

W Szwajcarii susza i wysokie temperatury zagroziły zasobom ryb, a władze zaczęły usuwać ryby z niektórych wyschniętych strumieni.

W Hausen, w kantonie Zurych, urzędnicy w tym tygodniu złowili setki ryb, w tym wiele pstrągów potokowych, w prawie wyschniętych strumieniach Heischerbach, Juchbach i Mühlebach, ogłuszając je wstrząsami elektrycznymi, a następnie natychmiast umieszczając w zbiorniku woda utleniona, donosiły lokalne media. Później ryby sprowadzano do strumieni, które wciąż mają wystarczającą ilość wody.

Pomimo wszystkich szkód spowodowanych ekstremalną pogodą, szwajcarskie władze dostrzegają chorobliwy plus: wierzą, że istnieje nadzieja na znalezienie ludzi, którzy zniknęli w górach w ostatnich latach, ponieważ ich ciała są uwalniane podczas topnienia lodowców.

READ  Forum Postprodukcji Przygotowuje post w Polsce - Przewodnik po polskiej postprodukcji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *