Connect with us

Świat

Powódź BC widoczna z kosmosu, zdjęcia NASA

Published

on

VANCOUVER –

Powódź, która wywołała stan wyjątkowy w prowincji Kolumbia Brytyjska, jest widoczna z kosmosu.

Komandor Chris Hadfield, słynny kanadyjski astronauta, który odbył trzy poprzednie podróże kosmiczne, udostępnił w środę zdjęcie NASA przedstawiające rzekę Fraser, gdzie spotyka się ona z Oceanem Spokojnym.

Powiedział, że zdjęcie przedstawia powodzie i to, co nazwał „niesamowitym ruchem z wierzchniej warstwy gleby do morza”.

„Wszyscy pozostają zdrowi” – ​​napisał.

Starsze zdjęcia udostępnione na Twitterze po poście Hadfielda zwykle pokazują, że istnieje pewne przeniesienie wierzchniej warstwy gleby, ale nie w takim stopniu, jak na najnowszym zdjęciu.

Dni ulewnych deszczy sprawiły, że południowa część Kolumbii Brytyjskiej przesiąkła na początku tygodnia, powodując, że już wezbrane rzeki wypłynęły z brzegów. Powodzie zablokowały drogi w Metro Vancouver i na wyspie Vancouver, a dalej w głąb lądu sytuacja była znacznie gorsza. Całe miasto zostało ewakuowane, podobnie jak kilka społeczności.

Uważa się, że tysiące zwierząt gospodarskich zmarło w wyniku nagłej powodzi w Abbotsford, a co najmniej jedna osoba zginęła w lawinie błotnej między Pemberton i Lillooet. Oczekuje się, że dalsze zgony zostaną potwierdzone podczas przeszukiwania obszaru.

Część autostrady została zniszczona przez gruz zmieciony ze zboczy górskich, w tym ruchliwą autostradę Coquihalla, której części już nie ma.

A kierowcy i mieszkańcy obszarów dotkniętych powodzią lub lawiną błotną zostali uwięzieni i musieli zostać uratowani przez ratownictwo powietrzne lub wodne.

Urzędnik prowincji tak opisał burzę najgorsze, jakie prowincja widziała od stulecia.

READ  Wyniki wyborów we Francji: Emmanuel Macron wygrywa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *