Connect with us

Zabawa

POPRAWIONO – Netflix ma do czynienia z pozwem byłego prokuratora w Central Park Five o zniesławienie

Published

on

(w pierwszym zdaniu koryguje rok miniserialu na 2019, a nie na 2020)

Od znaczka Jonathana

NOWY JORK, 9 sierpnia (Reuters) – Sędzia federalny nakazał Netflix Inc. w poniedziałek za przedstawienie rasistowskiego i nieetycznego złoczyńcy w „Kiedy nas widzą”, miniserialu z 2019 r. dotyczącym sprawy Central Park Five.

Sędzia z Manhattanu Kevin Castel powiedział, że Fairstein przedstawił wiarygodne zarzuty rzekomego zniesławienia w pięciu scenach, w tym zatajenie dowodów, wyciąganie zeznań i kierowanie dyskryminującym rasowo nalotem policji na młodych mężczyzn w Harlemie.

„Przeciętny widz mógłby dojść do wniosku, że te sceny mają podstawę, a nie tylko odzwierciedlają opinie twórców na temat kontrowersyjnych wydarzeń historycznych” – napisał Castel.

Netflix i jego prawnicy nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz. Prawnicy Fairsteina nie odpowiedzieli od razu na podobne prośby.

Fairstein był szefem wydziału przestępstw seksualnych Prokuratury Okręgowej na Manhattanie w kwietniu 1989 roku, kiedy 28-letnia biała jogger, później zidentyfikowana jako Trisha Meili, została zaatakowana w Central Parku.

Pięciu oskarżonych mężczyzn, a następnie wszyscy czarni lub latynoscy nastolatkowie, zostało uznanych za winnych ataku i spędzili od pięciu do 13 lat w więzieniu, zanim w 2002 r. zostali oczyszczeni z zarzutów, kiedy inny mężczyzna przyznał się do winy.

Cała piątka osiągnęła w 2014 roku ugodę cywilną z Nowym Jorkiem w wysokości 41 milionów dolarów, która nie przyznała się do żadnych wykroczeń.

(Raportowanie Jonathana Stempel w Nowym Jorku; Edytowanie przez Dana Greblera)

READ  W „Tańcu z gwiazdami” nie było nic takiego. Anna Karwan zaskakuje swoją decyzją!
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *