Connect with us

Świat

Ponad 60 osób zginęło w pożarze budynku w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki

Published

on

Ponad 60 osób zginęło w pożarze budynku w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki
  • Władze miasta podały, że co najmniej 63 osoby zginęły, a 43 zostały ranne w czwartek w pożarze, który miał miejsce w centralnej dzielnicy biznesowej największego miasta Republiki Południowej Afryki, Johannesburgu.
  • Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza – poinformowała administracja miasta na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter.
  • Nie od razu było jasne, co było przyczyną pożaru.

Południowoafrykańscy strażacy i funkcjonariusze południowoafrykańskiej policji pracują na miejscu pożaru w Johannesburgu, 31 sierpnia 2023 r.

Michele Spatari | Af | Obrazy Getty’ego

Władze miasta podały, że co najmniej 63 osoby zginęły, a 43 zostały ranne w czwartek w pożarze, który miał miejsce w centralnej dzielnicy biznesowej największego miasta Republiki Południowej Afryki, Johannesburgu.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza – poinformowała administracja miasta na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter.

„Służby zarządzania kryzysowego miasta Johannesburg mogą potwierdzić, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 63” – głosi komunikat.

Na miejscu pojawili się strażacy i pojazdy ratunkowe, a ciała owinięte w koce ratunkowe leżały na ulicy w pobliżu miejsca, gdzie wcześniej tego ranka wybuchł pożar – jak pokazały zdjęcia dostarczone Reutersowi.

Według doniesień mediów pożar objął pięciopiętrowy budynek, który w pewnym momencie został opuszczony, ale mieszkali w nim ludzie. Nie od razu było jasne, co było przyczyną pożaru.

READ  Trump o planie Putina uznania oderwanych regionów na Ukrainie: „to genialne”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *