Connect with us

Świat

ponad 18 tysięcy zakażonych i coraz więcej zgonów. Macron wzywa do działania

Published

on

W ciągu ostatnich 24 godzin mamy Francja Zarejestrowano 18746 nowych przypadków i 80 zgonów z powodu koronawirusa – co daje łączną liczbę zgonów z powodu COVID-19 do 32.445. Oświadczenie Emmanuela Macrona wezwało do ściślejszego przestrzegania ograniczeń i potrzeby większej ilości.

Musimy wprowadzić więcej ograniczeń, zwłaszcza tam, gdzie wirus rozprzestrzenia się szybko. Musimy zaakceptować fakt, że w nadchodzących miesiącach nie będziemy mieli normalnego życia

– powiedział cytowany przez „Le figaro”.

Francja. Coraz więcej pacjentów na oddziałach intensywnej terapii

Macron powiedział, że w tej chwili tylko Marsylia, Paryż i jej wewnętrzne przedmieścia są w pogotowiu. „Zwłaszcza tam, gdzie jest wielu starszych ludzi i coraz więcej łóżek w szpitalach zakaźnych, musimy zwrócić się do większej liczby ograniczeń” – przyznał.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że 7563 osób w całym kraju jest obecnie hospitalizowanych z powodu koronawirusa, z których 138 zostało przyjętych w ciągu ostatnich 24 godzin. Ministerstwo zauważa również, że 143 więcej osób było leczonych na oddziale intensywnej terapii dopiero w ciągu ostatnich 24 godzin. We Francji w izbach przyjęć przebywa łącznie 1416 pacjentów.

Jak donosi France24.comOdsetek łóżek zajmowanych przez pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii w regionie paryskim osiągnął we wtorek 40 procent. Władze francuskie doprowadziły Paryż i trzy sąsiednie dzielnice na najwyższy poziom ostrzegawczy – na dwa tygodnie, np. Bary i kluby, a także liczba odwiedzających sale wykładowe i wykładowe uniwersytetów paryskich zostały zredukowane do 50 procent.

Minister pracy Élisabeth Borne wezwała każdego, kto może to zrobić, do pracy w domu.

READ  Wielka Brytania twierdzi, że nie wszyscy ambasadorowie są sobie równi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *