Connect with us

Świat

Południowokoreańscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze po tym, jak północnokoreańscy żołnierze przekroczyli granicę

Published

on

Południowokoreańscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze po tym, jak północnokoreańscy żołnierze przekroczyli granicę

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Południowokoreańscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze po tym, jak wojska północnokoreańskie na krótko przekroczyły napiętą granicę na początku tego tygodnia, oznajmiło we wtorek południowokoreańskie wojsko, gdy rywale angażują się w kampanie w stylu zimnej wojny, jak Wystrzelenie balonu I audycje propagandowe.

Na silnie ufortyfikowanej granicy między obiema Koreami, w tak zwanej strefie zdemilitaryzowanej, doszło do powtarzającego się rozlewu krwi i gwałtownych starć. Chociaż niedzielny incydent miał miejsce w atmosferze rosnącego napięcia między obiema Koreami, obserwatorzy twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby przerodził się on w dalsze działania wojenne, ponieważ Korea Południowa uważa, że ​​Koreańczycy Północni nie przekroczyli granicy celowo i Korea Północna również nie odpowiedziała ogniem.

W niedzielę o 12:30 część północnokoreańskich żołnierzy zaangażowanych w bliżej nieokreślone prace po północnej stronie granicy przekroczyła wojskową linię demarkacyjną oddzielającą oba kraje – podali Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej.

Północnokoreańscy żołnierze niosący narzędzia budowlane – niektórzy z nich uzbrojeni – natychmiast wrócili na swoje terytorium po tym, jak południowokoreańskie wojsko oddało strzały ostrzegawcze i nadało komunikaty ostrzegawcze – podali Połączeni Szefowie Sztabów. Korea Północna stwierdziła, że ​​nie podjęła żadnych innych podejrzanych działań.

Południowokoreańskie wojsko stwierdziło, że nie wygląda na to, aby północnokoreańscy żołnierze przekroczyli granicę celowo, ponieważ znajdował się on na obszarze zalesionym i nie było tam wyraźnie widocznych znaków MDL, powiedział dziennikarzom rzecznik Połączonych Szefów Sztabów Lee Sung Joon.

Lee nie podał żadnych dalszych szczegółów. Jednak doniesienia mediów południowokoreańskich mówią, że około 20 do 30 żołnierzy Korei Północnej przedostało się na głębokość około 50 metrów w głąb terytorium Korei Południowej, prawdopodobnie po tym, jak się zgubili. Według doniesień większość żołnierzy Korei Północnej miała przy sobie kilofy i inne narzędzia budowlane.

Strefa zdemilitaryzowana o długości 248 km i szerokości 4 km to najsilniej uzbrojona granica na świecie. Szacuje się, że na granicy i w jej pobliżu rozmieszczonych jest około 2 milionów min. Ponadto granicy strzegą z obu stron płoty z drutu kolczastego, bariery przeciwpancerne i oddziały bojowe. Jest to dziedzictwo wojny koreańskiej toczącej się w latach 1950–1953, która zakończyła się zawieszeniem broni, a nie traktatem pokojowym.

W niedzielę Korea Południowa wznowiła nadawanie przez graniczne głośniki propagandy skierowanej przeciwko Pjongjangu w odpowiedzi na niedawne balony wysłane przez Koreę Północną przez granicę z łajnem i śmieciami. Korea Południowa stwierdziła Korea Północna zainstalowała własne głośniki graniczne w odpowiedzi, ale jeszcze go nie włączył.

Korea Północna stwierdziła, że ​​kampania balonowa była reakcją na działania południowokoreańskich aktywistów, którzy wystrzelili własne balony, aby zrzucić w Korei Północnej ulotki propagandowe krytykujące autorytarne rządy przywódcy Kim Dzong Una, a także pamięci USB zawierające piosenki K-pop i południowokoreańskie seriale dramatyczne. inne przedmioty.

Korea Północna jest niezwykle wrażliwa na zewnętrzną krytykę swojego systemu politycznego, ponieważ większość z 26 milionów jej mieszkańców nie ma oficjalnego dostępu do zagranicznych wiadomości. W niedzielny wieczór siostra Kima i wyższy rangą urzędnik rządowy Kim Jo Dzong zagrozili „nową reakcją”, jeśli Korea Południowa będzie kontynuować transmisje przez głośniki i odmówi zaprzestania rozdawania ulotek wśród ludności cywilnej.

Wymiana zdań za pośrednictwem głośników i balonów – wojna psychologiczna w stylu zimnej wojny – zaostrzyła napięcie między obiema Koreami, ponieważ rozmowy na temat ambicji nuklearnych Północy utknęły w martwym punkcie od lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *