Connect with us

technologia

Polski system płatności mobilnych BLIK jest modernizowany o technologię DXC i rozszerzany na Rumunię i Słowację

Published

on

Polski system płatności mobilnych BLIK jest modernizowany o technologię DXC i rozszerzany na Rumunię i Słowację

Technologia DXCwiodący światowy dostawca usług technologicznych z listy Fortune 500, będzie wspierać Polski Standard Płatności (PSP) w rozbudowie systemu płatności mobilnych. BLISKOdo Rumunii i na Słowację.

DXC zmodernizuje i dostosuje centralny system BLIK do standardów płatności w Rumunii i na Słowacji. DXC zapewnia, że ​​BLIK może realizować transakcje w lejach rumuńskich i euro oraz łączyć się z systemem SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications).

W ramach dziewięcioletniej współpracy DXC będzie wykorzystywać inżynierię oprogramowania do dalszego rozwoju podstawowej działalności PSP, dostosowywania istniejącego systemu do obsługi najszybciej rozwijających się segmentów handlu elektronicznego w Rumunii i na Słowacji oraz zapewniania codziennego wsparcia technicznego.

BLIK to jeden z największych systemów płatności w Polsce i przoduje w wyznaczaniu nowej ery płatności cyfrowych w regionie. Od lipca do września 2023 roku BLIK przeprowadził 455 mln transakcji o wartości 63 mld zł (15,7 mld dolarów).

„BLIK cieszy się w Polsce dużym uznaniem i mamy pewność, że nasze rozwiązanie bez problemu spełni wymogi integracji z innymi liczącymi się bankami europejskimi. Pomoże nam to zwiększyć liczbę użytkowników dokonujących płatności w handlu elektronicznym.” – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, Prezes Polskiego Standardu Płatności. „Cieszymy się, że mamy w DXC doświadczonego partnera, który może nas wesprzeć w realizacji naszych planów.”

PSP to wspólne przedsięwzięcie sześciu wiodących polskich banków (Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski) oraz Mastercard. Uruchomiony w 2015 roku BLIK stanowi ważny element procesu przechodzenia Polski do wspólnego systemu płatności. Umożliwia klientom wypłatę gotówki z ponad 20 000 bankomatów za pomocą telefonu komórkowego i umożliwia wykonanie setek tysięcy cyfrowych transakcji płatniczych.

„To duży projekt dla polskiej i europejskiej bankowości. Jako zaufany partner będziemy wspierać PSP w wprowadzaniu innowacji rozwiązania BLIK w skali globalnej, aby osiągnąć międzynarodowy sukces.” powiedział Michał Burda, Country General Manager w DXC Technology Poland.

READ  Oto dlaczego Respawn usunął to jedno drzewo z mapy Królewskiego Kanionu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *