Connect with us

technologia

Polski przedsiębiorca technologiczny uruchamia bezpłatne kursy „Kod z papieżem” dla dzieci za zgodą Watykanu

Published

on

Polski przedsiębiorca technologiczny uruchamia bezpłatne kursy „Kod z papieżem” dla dzieci za zgodą Watykanu

Polski przedsiębiorca technologiczny uruchomił „Kod z papieżem”, globalny projekt we współpracy z Watykanem, którego celem jest pomoc dzieciom na całym świecie, zwłaszcza w krajach katolickich, w nauce programowania.

Miron Mironiuk, młody biznesmen stojący za programem, ma nadzieję, że pomoże on „wyeliminować rażące dysproporcje w edukacji” na całym świecie.

W zeszłym miesiącu Mironiuk (na zdjęciu powyżej) otworzył projekt na audiencji u papieża Franciszka – podaje Polska Katolicka Agencja Informacyjna (KAI). W zeszłym miesiącu we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji ruszył pilotażowy program w szkołach w czterech polskich gminach.

Poprzez „Kod z papieżem”Dzieci w wieku od 11 do 15 lat mają dostęp do bezpłatnej platformy edukacyjnej online. 60-godzinny kurs prowadzony jest w języku hiszpańskim, angielskim, włoskim i polskim i zapewnia podstawową znajomość Pythona, jednego z najpopularniejszych języków programowania na świecie.

„To świetna szansa dla dzieci, aby w przyszłości odnieść sukces rynkowy” – powiedział Mironiuk KAI.

„Polacy zawsze kierowali się zasadami solidarności i pomocy tym, którzy w danym momencie najbardziej potrzebują pomocy” – dodał. „[Code with Pope] może pomóc w zwiększeniu równości szans dzieci z regionów marginalizowanych”.

W zeszłym tygodniu założona przez niego firma Cosmose ogłosiła, że ​​dzieci m.in. z Filipin, Nepalu, Ghany i Salwadoru rozpoczęły już naukę w ramach programu.

„Sam wiele zawdzięczam edukacji publicznej i teraz chcę dać coś od siebie” – dodał przedsiębiorca w rozmowie z polską gazetą Gazety Wyborczej.

„Nie każdy zostaje programistą, ale każdy absolwent szkoły, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, powinni znać podstawy programowania, bo jest to umiejętność XXI wieku, tak samo jak czytanie, pisanie czy liczenie” – dodał.

W rozmowie z BBC Mironiuk wyraził nadzieję, że wsparcie Kościoła katolickiego pomoże w przybliżeniu programu szerszej publiczności, ale zażartował, że „nie spodziewa się, że papież będzie znał dobrze Pythona”.

READ  Google Pixel Fold 2 wyciekł i kochanie, powrócił

W wywiadzie z 2015 roku Francis przyznał, że był „katastrofą z maszynami”. Nie umiem korzystać z komputera”.

W 2014 roku, mając około dwudziestu lat, Mironiuk założył z siedzibą w Singapurze Cosmose AI – firmę technologiczną, która integruje sprzedaż detaliczną offline i reklamę online i od tego czasu współpracuje z takimi markami jak Cartier, LVMH i L’Oreal.

Na początku tego roku wartość firmy wyceniono na 500 milionów dolarów, podała Nikkei Asia. Sam Mironiuk znalazł się w gronie nich w 2018 roku Forbesa „30 Under 30” magazynu w kategorii „Azja – Media, Marketing i Reklama”.

Polska sama w sobie stała się coraz popularniejszym kierunkiem dla dużych firm technologicznych, w tym Visa, Volvo, Microsoft i Google, które niedawno otworzyły tam biura, uznając dostępność lokalnych talentów technologicznych za duży atut.

Jednak w 2021 r. z raportu wynika, że ​​w Polsce brakuje około 50 000 specjalistów IT, a w ciągu najbliższej dekady liczba ta ma wzrosnąć do 100 000.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie możemy robić tego, co robimy.

Główne źródło obrazu: Cosmose, Inc./LinkedIn

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *