Connect with us

technologia

Polski producent dronów Farada buduje fabrykę w centrum technologicznym Konza City

Published

on

Polski producent dronów Farada buduje fabrykę w centrum technologicznym Konza City

Polski producent dronów Farada Group otrzymał zgodę władz lotnictwa cywilnego Kenii (KCAA) na budowę fabryki dronów w Konza Technopolis, która będzie służyć jako port dostaw na rynek afrykański.

Firma produkuje bezzałogowe statki kosmiczne (UAS), które służą do monitorowania dzikiej przyrody i linii energetycznych, obserwowania katastrof, takich jak powodzie i pożary, oraz dostarczania niezbędnych towarów, takich jak środki medyczne.

„Zamierzamy nabyć działkę tutaj, w Konza Technopolis, aby założyć firmę produkującą drony dla Kenii i całej Afryki” – powiedział Adam Cudny, prezes Grupy Farada.

„Mamy wszystkie niezbędne pozwolenia i powołaliśmy lokalną spółkę do realizacji projektu” – dodał, nie ujawniając wartości planowanej inwestycji.

Władze Konzy tłumaczą, że w inteligentnym mieście wydzielona została strefa montażu i użytkowania dronów.

Docelowymi klientami na rynku lokalnym są Kenya Power i Kenya Electricity Transmission Company Limited, które monitorują swoje linie energetyczne, władze okręgowe w zakresie dostaw materiałów medycznych oraz firmy logistyczne zajmujące się dostawą towarów. Drony mogą transportować towary o wadze do jednej tony.

Podczas swojej wizyty państwowej w Kenii w lutym tego roku Prezydent Polski Andrzej Duda i Grupa Farada zaproponowali przekazanie drona Kenya Wildlife Service (KWS), aby pomóc w monitorowaniu parków narodowych.

„Dotrzymaliśmy obietnicy i dostarczyliśmy KWS drona, który obiecaliśmy, gdy towarzyszyliśmy naszemu Prezydentowi podczas jego wizyty państwowej w Kenii” – potwierdziła Joanna Rutkowski, dyrektor ds. operacyjnych Grupy Farada.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *