Connect with us

Zabawa

Polski nominowany do Oscara „EO” zdobywa nagrodę arabskiej krytyki – The Hollywood Reporter

Published

on

Polski nominowany do Oscara „EO” zdobywa nagrodę arabskiej krytyki – The Hollywood Reporter

Jerzego Skolimowskiego EO, Polscy kandydaci na 2023 Oscary raczej Międzynarodowy w kategorii filmów fabularnych zdobył tegoroczne Nagrody Krytyków Arabskich dla Filmów Europejskich na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w Operze Kairskiej w czwartkowy wieczór.

Polski dramat, który śledzi procesy osła przemierzającego współczesną Europę, został nakręcony w Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zdobył Nagrodę Jury. Skolimowski otrzymał nominację dla najlepszego europejskiego reżysera do przyszłomiesięcznych Europejskich Nagród Filmowych i EO uznawany jest za lidera międzynarodowego wyścigu o Oscara.

Skolimowski przyjął honor arabskiego krytyka za pośrednictwem łącza wideo z Los Angeles, gdzie się promuje EO do akademii.

„Jestem z tego powodu niesamowicie szczęśliwy EO został doceniony przez arabskie środowisko krytyków, co musi oznaczać, że moja prosta historia o osiołku poruszyła serca ludzi w różnych kulturach” – powiedział reżyser. „Jest dla mnie szczególnie ważne, aby ten apel o empatię dla zwierząt miał tak uniwersalny skutek”.

Nagrody Arabskich Krytyków dla Filmów Europejskich zostały wprowadzone w 2019 roku jako spin-off głównych Nagród Krytyków ACC w celu zwiększenia różnorodności filmowej w regionie i wzbudzenia zainteresowania lokalnych dystrybutorów i dystrybutorów wybitnymi filmami europejskimi. Poprzedni zwycięzcy to między innymi Teona Strugar Mitevskas Bóg istnieje, jej imię to PetruniaChristiana Petzolda rusałkajak również 107 matek przez Petera Kerekesa.

READ  The Weeknd mówi, że nie będzie robić więcej filmów fabularnych, chyba że Daft Punk ponownie się zjednoczy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *