Connect with us

Sport

Polska wysyła 2000 żołnierzy na granicę białoruską ze względu na obawy Wagnera

Published

on

Polska wysyła 2000 żołnierzy na granicę białoruską ze względu na obawy Wagnera

Żołnierze Białoruskich Sił Operacji Specjalnych (SOF) i najemni bojownicy Wagnera (AP)

Polska Po setkach ataków kraj wysyła dwa razy więcej żołnierzy, niż oczekiwano, w celu wzmocnienia swojej granicy wagnera Najemnicy przybywali na Białoruś.

Państwo członkowskie UE wyśle ​​2000 żołnierzy na granicę z Białorusią, powiedział w środę polski wiceminister spraw wewnętrznych, „aby ograniczyć nielegalne przekraczanie granicy i utrzymać stabilność”.

Polscy generałowie są coraz bardziej zaniepokojeni obszarem przygranicznym, odkąd w zeszłym miesiącu na zaproszenie prezydenta na Białoruś przybyły setki zaprawionych w bojach najemników Wagnera Aleksander Łukaszenka.

Białoruś rozpoczęła w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe w pobliżu granicy, a Łukaszenka kilkakrotnie mówił, że wstrzymuje bojowników Wagnera, którzy chcą zaatakować Polskę.

W Polsce w ostatnich miesiącach obserwuje się także wzrost liczby migrantów, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu i Afryki, próbujących przekroczyć granicę. W ciągu ostatnich dwóch lat oskarżała Białoruś o werbowanie migrantów do biednych krajów i nielegalne wysyłanie ich przez granicę w celu podżegania do niestabilności.

„To wzmocnienie nie będzie 1000, ale 2000 żołnierzy” – powiedział agencji państwowej PAP Maciej Wasik. „Ta decyzja została podjęta przez komisję bezpieczeństwa, tę decyzję podjął minister (obrony) Mariusz Błaszczak”.

W poniedziałek Wasik powiedział, że straż graniczna wnioskuje o rozmieszczenie dodatkowego 1000 żołnierzy używany.

Twierdził, że wszelkie próby nielegalnego przedostania się migrantów do Polski są obecnie organizowane przez władze białoruskie.

„Gdybyśmy po drugiej stronie mieli prawdziwą straż graniczną, a nie służby przemytnicze, tych przejść granicznych w ogóle by nie było” – stwierdził.

Ambasada Białorusi w Warszawie nie odpowiedziała natychmiast na przesłaną e-mailem prośbę o komentarz. Białoruś rozpoczęła w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe w pobliżu granicy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *