Connect with us

Sport

Polska wysadza Canfielda i awansuje do finału okręgowego | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Polska wysadza Canfielda i awansuje do finału okręgowego |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie sztabowe / Neel Madhavan Carson Maurer (12), Skevos Tsikouris (15), Noah Huda (10) i AJ Lisko (11) świętują gola we wtorkowym zwycięstwie nad Canfield.

POLSKA – Polska aż za dobrze pamięta jak zakończył się ostatni sezon.

Rywal Canfield znokautował Bulldogs w starciu w finałach okręgowych, a Cardinals poszli do Regionals.

„Odkąd dowiedzieliśmy się, że w tym meczu zmierzymy się z Canfieldem, myśleliśmy o tym”. powiedział polski senior Aiden Davis. „Założę się, że to też było w umysłach wszystkich (Canfielda).

We wtorkowy wieczór sezon znów był zagrożony dla obu drużyn, ale tym razem Polska zrewanżowała się pokonując Canfielda 4:0 w półfinale II dywizji Akron 2 i zdobywając mistrzostwo okręgu.

„To nowa grupa… ale wielu z tych gości grało w tym meczu w zeszłym roku”. powiedział główny trener Polski Brian Garcar. „Więc mieli trochę dodatkowej motywacji w tym meczu. Graliśmy dla tej grupy w zeszłym roku, a także dla niektórych grup w przeszłości, które przegrały z Canfieldem w turnieju. Tak było w naszych głowach, ale nie był to dla nas ostateczny motywator. Chcieliśmy mieć pewność, że robimy interesy po swojemu”.

Davis niemal natychmiast otworzył najlepszego strzelca Polski w 10. minucie. Pierwsza próba strzału Bulldogs odbiła się rykoszetem od poprzeczki, ale Davis był w stanie uderzyć starszego bramkarza Canfield Ali Shalasha i resztę obrony Cardinals do piłki i umieścić ją w siatce.

Po golu Canfield kontrolował posiadanie piłki, szukając wyrównania.

Kardynałowie stworzyli kilka okazji, ale Bulldogi były w stanie zaatakować w kontrataku, strzelając w cel i trafiając jeszcze 2-3 razy w pierwszej połowie.

„Zawsze staramy się dość mocno opanować piłkę, poruszać nią i rozproszyć ludzi, aby stworzyć luki, które możemy wykorzystać”. powiedział główny trener Canfield, Mike Bailey. „Polska wywierała na nas dużą presję i nie mogliśmy uzyskać groove’u w pierwszej połowie.”

READ  Polski rząd obiecuje finansowanie klubów gospodyń wiejskich na terenach, gdzie frekwencja wyborcza przekracza 60%

Dopiero w drugiej połowie Polska mogła wzrosnąć.

„Myślałem, że w pierwszej połowie byliśmy trochę zniecierpliwieni naszymi podaniami i dotknięciami”. powiedział Garkar.

Senior Derek Thomas podwoił prowadzenie Bulldogs w 59. minucie. Pierwszy strzał Polaków obronił Shalash, ale Thomas odbił się od dobicia i odepchnął go do domu.

„Pomyślałem, że kiedy gra zaczęła się otwierać w drugiej połowie, oczywiście zaczęliśmy tworzyć pewne szanse”. powiedział Garkar. „Musieliśmy zrobić kilka rzeczy, z którymi nie czujemy się w 100 procentach komfortowo. Powtarzaliśmy je przez cały rok, ale nie jesteśmy w nich świetni. Ale uwierz, że Canfield zmusili nas do wprowadzenia tych zmian.

Davis dodał swój drugi gol w grze, aby położyć sprawy do łóżka na około 11 minut przed końcem. Z Canfieldem pchającym do przodu, Davis był w stanie dostać się za obronę Cardinals w ucieczce.

„Od początku (Davis) był w swojej grze” powiedział Garkar. „To rodzaj Aidena Davisa, którego lubimy oglądać. Trudno go powstrzymać w defensywie, a my możemy przenieść go w kosmos i dać mu dużo czasu na działanie. Nie ma wielu obrońców i pojedynczych graczy, którzy mogą go powstrzymać. Więc kiedy gra w ten sposób, z niektórymi z naszych innych utalentowanych graczy, jesteśmy trudną drużyną do pokonania.

Senior Noah Huda następnie w 77. minucie strzelił czwartego i ostatniego gola tego wieczoru.

Kardynałowie z trudem przebijali się przez obronę Polski, zwłaszcza po tym, jak pierwsza bramka pozwoliła Bulldogom na więcej odsunięcia się.

„Nie odbiorę im niczego, ponieważ zagrali fenomenalną grę i życzę im powodzenia i mam nadzieję, że wygrają całość”. powiedział Bailey. „Ale mniej więcej staraliśmy się znaleźć rozmach i nie składać w całość przepustek, jak to zwykle robimy. To po prostu nie była nasza noc.

Rok po awansie do Regionals, Cardinals zakończyli sezon 9-2-6, a wtorkowa porażka z Bulldogs była pierwszą porażką Canfield od otwarcia sezonu z Kenston 20 sierpnia.

READ  Tennessee Randall: walijski kickboxer, który chce zapisać się na kartach historii tego sportu

„Mieliśmy wspaniały sezon – to jest mój pierwszy rok tutaj i ci faceci, dajcie im uznanie, kupili wszystko od pierwszego dnia i byli gotowi do pracy, gotowi do zadawania pytań i gotowi do nauki”. powiedział Bailey. „Nie mogłem prosić o nic więcej od tych facetów. Nasi seniorzy byli w tym roku wspaniałymi liderami i będzie nam bardzo za nimi tęsknić”.

Polska, która zajmuje trzecie miejsce, awansuje teraz do finału okręgowego II dywizji Akron 2 z rozstawionym z numerem 2 Painesville Harvey w sobotę rano o godzinie 11:00. Red Raiders pokonali szóstego rozstawionego Hubbarda 2-0 we wtorek.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *