Connect with us

Zabawa

Polska twierdzi, że dokument Netflix o Holokauście „pisze historię na nowo”

Published

on

Polska twierdzi, że dokument Netflix o Holokauście „pisze historię na nowo”

To jest podsumowanie wygenerowane przez sztuczną inteligencję i może zawierać błędy. Zawsze możesz znaleźć kontekst w pełnym artykule.

„Netflix nie miał zamiaru nikogo urazić ani naruszyć wartości” – mówi konsultant Netflix w Polsce

WARSZAWA, Polska (AP) – Polska poskarżyła się Netfliksowi, że serial dokumentalny o Holokauście o nazistowskich niemieckich obozach zagłady „pisze na nowo historię”, umieszczając „niewłaściwą” mapę.

Premier Mateusz Morawiecki wezwał popularny amerykański serwis streamingowy i produkcyjny do naprawienia „strasznego błędu”, który jego zdaniem został popełniony „nieumyślnie”.

Konsultantka Netflix w Polsce, która przedstawiła się jedynie jako Małgorzata, powiedziała AFP we wtorek, 12 listopada, że ​​firma „traktuje tę kwestię priorytetowo” i że wkrótce jej centrala wyda oficjalne oświadczenie.

„Netflix nie miał zamiaru nikogo urazić ani naruszyć wartości” – dodała.

Miejsce Pamięci Auschwitz napisało również na Twitterze, że informacje historyczne i geograficzne zawarte w dokumencie Netflix na temat lokalizacji nazistowskich obozów zagłady były „po prostu błędne”.

Karta w Diabeł z sąsiedztwa Dokument błędnie ukazuje obozy zagłady, które nazistowskie Niemcy założyły w granicach dzisiejszej Polski podczas II wojny światowej, a które powstały dopiero po jej zakończeniu.

W rzeczywistości nazistowskie Niemcy utworzyły obozy na terytoriach okupowanych po inwazji i przejęciu Polski we wrześniu 1939 r.

„Mapa jest nie tylko fałszywa, ale także wprowadza widzów w błąd, aby uwierzyli, że Polska jest odpowiedzialna za utworzenie i utrzymanie obozów oraz popełnianie w nich zbrodni” – stwierdził Morawiecki w liście do dyrektora generalnego Netflix, Reeda Hastingsa, który zamieścił na swoim oficjalnym profilu Strona na Facebooku w poniedziałek, 11 listopada.

„Ponieważ mój kraj jeszcze wtedy nie istniał jako niepodległe państwo, a w tych miejscach zamordowano miliony Polaków, ten element Diabeł z sąsiedztwa to nic innego jak napisanie historii na nowo” – stwierdził.

READ  Raffaella Carra, włoska piosenkarka i prezenterka telewizyjna, zmarła w wieku 78 lat

Karta, o której mowa, pojawia się w filmie dokumentalnym o emerytowanym amerykańskim robotniku samochodowym Johnie Demjanjuku, który został skazany przełomowym orzeczeniem niemieckiego sądu z 2011 roku za służbę w charakterze strażnika w nazistowskim niemieckim obozie Sobibór w okupowanej Polsce.

Polska przeżyła jedne z najgorszych okropności II wojny światowej: w konflikcie zginęło prawie sześć milionów Polaków, w wyniku czego łącznie zginęło ponad 50 milionów ludzi.

Liczba ta uwzględnia sześć milionów Żydów, którzy zginęli w Holokauście, z czego połowę stanowią Polacy. – Rappler.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *