Connect with us

technologia

Polska „to miejsce, w którym można rozwijać swój biznes technologiczny” – mówi prezes Microsoftu

Published

on

Polska „to miejsce, w którym można rozwijać swój biznes technologiczny” – mówi prezes Microsoftu

Brad Smith, wiceprezes i prezes Microsoftu, zachęcał globalne firmy technologiczne do inwestowania w Polsce. Mówi, że kraj ma szansę stać się „doliną sztucznej inteligencji” i zostać pionierem w rozwoju sztucznej inteligencji. W zeszłym tygodniu omawiał ten pomysł z premierem Donaldem Tuskiem.

„Mogę powiedzieć inwestorom: jeśli pochodzisz ze świata technologii, to jest właściwe miejsce na rozwój Twojego biznesu” – powiedział Smith polskiej gazecie Dziennik Gazeta Prawna„Polska to duży kraj z wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Ludzie są innowacyjni i pracowici. Tu są możliwości rozwoju.”

„Czynnikiem napędowym inwestycji jest możliwość pracy z dużą grupą ludzi, którzy chcą wprowadzać innowacje i potrzebują technologii” – dodał. „To właśnie ten typ społeczności sprawia, że ​​Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania.”

Microsoft jest obecny w Polsce od początku lat 90-tych, a w ostatnim czasie dokonał znacznych inwestycji w tym kraju. W 2020 roku firma ogłosiła plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów, który obejmuje budowę pierwszego centrum danych w regionie. otwarto w zeszłym roku w Warszawie.

Inwazja Rosji na Ukrainę, wschodniego sąsiada Polski, wzbudziła obawy części inwestorów. Ale Smith powiedział Dziennik Gazeta Prawna że trwająca wojna zwiększyła znaczenie Polski jako lokalizacji technologicznej.

„Postrzegamy Polskę jako filar NATO i wsparcia NATO dla Ukrainy” – powiedział. „Myślę, że bliskość wojny oznacza, że ​​inwestycje w technologię są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek”.

Smith przeprowadził w zeszłym tygodniu rozmowy z premierem Polski Donaldem Tuskiem na temat sposobów poprawy cyberbezpieczeństwa, w tym roli Microsoftu w obronie Ukrainy przed cyberatakami. Sama Polska została ostatnio dotknięta serią takich ataków, które łączono z Rosją.

powiedział Smith Dziennik Gazeta Prawna że szybki rozwój sztucznej inteligencji stwarza szczególne możliwości dla Polski z jej silnym sektorem technologicznym i produkcyjnym.

READ  Wyciekło dziewięć zdjęć „Pixel Watch” – i szalona historia

„Podstawowe procesy niemal każdej firmy prawdopodobnie ulegną zmianie w wyniku wdrożenia sztucznej inteligencji” – wyjaśnił. „Polska, znana z silnego sektora produkcyjnego, ma tu wielką szansę”.

„Dobrym tego przykładem jest Mercedes-Benz, który wykorzystuje sztuczną inteligencję nie tylko do interakcji z konsumentami – w tym do komunikacji między kierowcą a samochodem – ale także do rewolucjonizowania procesów malowania, konserwacji i projektowania” – powiedział Smith.

Mercedes-Benz to kolejny duży inwestor w Polsce. W 2022 roku firma ogłosiła plany wydania ponad miliarda euro na budowę fabryki w Polsce. Będzie to pierwszy zakład niemieckiego giganta motoryzacyjnego, który będzie produkował wyłącznie elektryczne samochody dostawcze.

W zeszłym roku amerykański gigant płatniczy Visa zapowiedział utworzenie w Polsce globalnego centrum technologiczno-produktowego, gdzie m.in. promowane będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji w firmie.

„Kraj ma szansę stać się „polską doliną sztucznej inteligencji” – powiedział Smith. Jak poinformowało Kancelarię Premiera, podczas jego rozmów z Tuskiem w zeszłym tygodniu, jednym z tematów omawianych był pomysł stworzenia takiego centrum sztucznej inteligencji.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie jesteśmy w stanie wykonywać naszej pracy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *