Connect with us

Sport

Polska reprezentacja. Dlaczego nie wezwano Buksy? „Nie wiem, skąd pochodzi ta teoria”

Published

on

Adam Buksa od kilku tygodni imponuje swoją formą w amerykańskim MLS. Mimo to trener Jerzy Brzęczek nie mógł znaleźć dla niego miejsca w reprezentacji Polski przed listopadowym zgrupowaniem. – Czytałem, że nie mogę przyjechać do kraju z powodu koronawirusa. To kompletna bzdura. Nie wiem, skąd ta teoria – tłumaczy Buksa w rozmowie z Interią.

Sebastian Staszewski, Interia: – Przede wszystkim muszę zapytać o brak powołania reprezentacji Polski na listopadowy zgrupowanie. Czy byłeś zaskoczony, że trener Jerzy Brzęczek za tobą tęsknił?

Adam Buksa |: – Nie jest moim zadaniem komentowanie zawodów. Więc nie chcę myśleć o tym, czy spotkanie miało się odbyć, czy nie. Koncentruję się na swojej pracy.

Czy brak terminu mógł być spowodowany ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa?

– Chciałbym od razu to skorygować, bo często czytałem w polskich mediach, że ja i inni polscy piłkarze grający na co dzień w MLS nie możemy przyjść do drużyny ze względów formalnych i logistycznych. To kompletna bzdura. Nie wiem, skąd wzięła się ta teoria. Blokada dotyczyła zgrupowania dopiero we wrześniu. Nie na październik i listopad. Dowiedziałem się o tym w klubie i nie ma żadnych ograniczeń. Kilkudziesięciu graczy MLS przyleciało do swoich reprezentacji w październikowych i listopadowych okienkach. Kluby i ligi nie mogą już blokować graczy.

Mimo to nie zostałeś wezwany. Zapytam ponownie: czy byłeś zaskoczony, rozczarowany?

– Skupiam się tylko na swojej pracy. Nie widzę powodu, by być tym rozczarowanym.

Czy jesteś zadowolony ze swojego kształtu? Grasz regularnie, aw ostatnich pięciu grach MLS trzy razy trafiłeś do siatki.

– Analizuję swoją grę, lubię o tym rozmawiać z sztabem trenerskim i mogę przyznać, że jestem na fali wznoszącej. Czuję się bardzo dobrze. Byłem w dobrej formie we właściwym czasie, ponieważ w pewnym momencie był to kluczowy moment sezonu. W niedzielę zakończymy główną fazę, a następnie zagramy playoffy.

READ  Pudełko. Fińskie media: rewanż Kownackiego z Heleniusem prawie się zgadza

Skutecznie uniknąłeś stagnacji, w którą wpadłeś we wrześniu. Grałeś wtedy dużo mniej niż teraz.

– Nie rozumiem, skąd pochodzą głosy, że grałem mniej.

We wrześniu strzeliłeś minutę w meczu z Nowym Jorkiem, 21 minut z Montreal Impact i 11 minut z DC United …

– Fakty są takie, że rozegrałem 100 procent meczów w tym sezonie. Weź pod uwagę harmonogram, gry od dawna rozgrywane są co trzy dni. Żaden z kolegów nie grał od początku do końca w każdym meczu. Jestem na szczycie, jeśli chodzi o liczbę minut, które spędziliśmy na boisku w naszej drużynie. Ale trener Bruce Arena zmienia skład. Ostatnio wynikało to z jego modelu zarządzania zespołem. Czasami z meczu na mecz dokonywano do ośmiu zmian. Miałem kilka meczów, w których nie strzeliłem gola, ale to nie znaczy, że grałem źle.

Rewolucja Nowej Anglii zajmuje obecnie szóste miejsce w Konferencji Wschodniej i jest ostatnią, która gwarantuje rozgrywki play-off. Czy nadal myślisz o mistrzostwach USA?

– W niedzielę gramy w Philadelphia Union. Przed play-offami będzie to nie lada wyzwanie. Liga jest wyjątkowo wyrównana w tym sezonie i trudno wskazać faworyta. Jeśli eksperci już się na to zdecydują, nikt nie będzie o nas mówił. Ale myślę, że nadal możemy to zepsuć i sprawić niespodziankę.

Wiceprzewodniczącym Konferencji Zachodniej jest Jarosław Niezgodas Portland Timbers. Jarek kilka dni temu zerwał więzadła krzyżowe i za chwilę zrobi sobie długą przerwę. Czy miałeś okazję porozmawiać

– Bardzo mi przykro … Rozmawialiśmy przez telefon i chciałbym, żeby wyzdrowiał. Jarek bardzo dobrze zaprezentował się w Portland. Wiem, jak trudne było na początku, kiedy musiał przejść kolejną ablację. Miał bardzo trudne wejście do zespołu, ale zdobył tam miejsce. A teraz ma kolejny cios … Mam nadzieję, że szybko wrócił na nogi.

READ  Polska drużyna piłkarska Wisła Kraków rozszerza swoją działalność e-sportową i podpisuje kontrakt z drużyną Dota 2

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *