Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska przeciwko ogólnounijnemu opodatkowaniu firm energetycznych – mówi minister klimatu

Published

on

Przemawia polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, która weźmie udział w nadzwyczajnym spotkaniu ministrów ds. energii Unii Europejskiej w Brukseli, Belgia 26 lipca 2022 r. REUTERS / Johanna Geron / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 15 września (Reuters) – Polska jest przeciwna wprowadzeniu ogólnounijnego podatku nadzwyczajnego dla firm energetycznych, ale mogłaby wprowadzić podobne rozwiązanie samodzielnie – powiedziała w czwartek polska minister klimatu Anna Moskwa.

Dyrektor wykonawczy Unii Europejskiej przedstawił w środę plany pozyskania ponad 140 miliardów dolarów od firm energetycznych, aby chronić domy i firmy przed rosnącymi cenami, które zagrażają recesji gospodarczej i bankructwom. Kontynuuj czytanie

„Rozważamy taki pomysł na szczeblu krajowym… ale nie zgadzamy się na wprowadzenie takiego rozwiązania na szczeblu europejskim” – powiedziała prywatnemu nadawcy Radia Zet Moskwa.

Moskwa stwierdziła, że ​​taka decyzja musi zostać podjęta jednogłośnie, ponieważ dotyczy podatków, a ogólnounijne rozwiązanie jest niepraktyczne ze względu na różnice między systemami energetycznymi poszczególnych krajów.

„Będziemy temu przeciwni… złożyliśmy oficjalną prośbę o (głosowanie) jednomyślności, różne kraje mają tutaj różne podejście. Wiele krajów nie zgadza się na takie rozwiązania” – powiedziała Moskwa.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Anny Włodarczak-Semczuk i Pawła Florkiewicza; Montaż przez Aleksandra Smitha

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Raporty Chrisa Dziadula: polskie postępy Iliady
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.