Polska pokonała Argentynę i zapewniła sobie półfinał Pucharu ATP

Hubert Hurkacz pokonał Diego Schwartzmana 6:1, 6:4 i tym samym zapewnił sobie w środę zwycięstwo Polski nad Argentyną i miejsce w półfinale Pucharu ATP. Polska zakończyła fazę każdych z każdym 3:0 w grupie D, wygrywając z Gruzją, Grecją oraz w najlepszym meczu z Argentyną.

Kamil Majchrzak dwukrotnie regenerował się z przerw serwisowych w drugim secie, by w pierwszym secie pokonać Federico Delbonisa 6:3, 7:6 (3) i Hurzacza na 9. miejscu, pokonując w drugim secie Schwartzmana, by zapewnić sobie pół- egzaminy końcowe. Polska wygrała debel, aby dokończyć zamiatanie.

„Jestem bardzo szczęśliwy dla naszego zespołu. Jesteśmy w półfinale i jesteśmy bardzo dumni z tego występu – powiedział Hurkacz.

„Mamy wspaniałego ducha zespołu. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że atmosfera, którą wnosimy, pomaga nam grać lepiej.” Polska zmierzy się następnie z mistrzami świata z Hiszpanii lub Serbią w 2020 roku o miejsce w finale.

Zwycięstwo Chile z Norwegią 2:1 oznaczało, że w środę Serbia musiała pokonać Hiszpanię, aby dostać się na szczyt grupy A i awansować do półfinału. Alejandro Tabilo pokonał Viktora Durasovicia 6:1, 6:7 (5), 6:1 i dał Chile prowadzenie, zanim Casper Ruud wyrównał na 8. miejscu, wygrywając 6:4, 6:1 z Norwegiem Christianem Garinem.

Tabilo i Tomas Barrios Vera wygrali debel 6:0, 6:4, co dało Chile rekord 2:1 w każdej rundzie i pozostawiło Norwegię 3:0 po wcześniejszych porażkach z Hiszpanią i Serbią.

READ  Powiernicy w Polsce kończą pracę urzędnika ds. zasobów szkolnych | Wiadomości, sport, praca