Polska po zwycięstwie nad Chinami dociera do półfinału United Cup; Francja kwateruje sama

Polska po zwycięstwie nad Chinami dociera do półfinału United Cup;  Francja kwateruje sama

PERTH, Australia (AP) – Polska jako pierwsza drużyna dotarła do półfinału United Cup po wygodnym zwycięstwie 3:0 nad Chinami w Perth w środę, po tym jak Francja zakończyła zwycięstwo nad Włochami w Sydney i awansowała do ćwierćfinału.

Rozstawiona z pierwszej pozycji Iga Świątek pokonała 14. Zheng Qinwen 6:2, 6:3 w grze pojedynczej kobiet i dała Polsce niepodważalne prowadzenie 2:0 po tym, jak Hubert Hurkacz pokonał Zhanga Zhizhen 6:3, 6:4 w grze pojedynczej mężczyzn.

Polska para Katarzyna Piter i Jan Zieliński zakończyła zwycięstwo 6:3, 5:7, 10:7 nad Xiaodi You i Fajing Sun w grze mieszanej.

W sobotę polska reprezentacja przejedzie przez Australię do półfinału w Sydney i zmierzy się ze zwycięzcami ćwierćfinału, Francją, z Norwegią.

„Naprawdę chciałem pojechać do Sydney, szczególnie ze względu na mojego trenera [Tomasz Wiktorowski] powiedział mi, że potem dostanę trzy dni wolnego w Sydney” – powiedział 22-letni Świątek. „Więc plaża Bondi na pewno na nas czeka.”

„Ale teraz musimy skoncentrować się na półfinałach i, miejmy nadzieję, finale. Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry i atmosfery w zespole.”

Wcześniej w środę w Sydney Caroline Garcia i Adrian Mannarino poprowadzili Francję do meczu z Włochami.

Mannarino pokonał Lorenzo Sonego w prostych setach, a Garcia pokonał Jasmine Paolini 6:4, 5:7, 6:4 w grze pojedynczej kobiet, zapewniając Francji prowadzenie 2:0 i zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie D.

„Poszliśmy o krok dalej niż w zeszłym roku” – powiedział Garcia. „Oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i chcemy to kontynuować”.

Francuska para Elixane Lechemia i Edouard Roger-Vasselin zakończyła zwycięstwo zwycięstwem w setach prostych w grze mieszanej.

W ostatnim meczu fazy grupowej w Sydney Grecja spotkała się z Kanadą i zakończyła grupę B.

Stefanos Tsitsipas z numerem 6 powrócił po opuszczeniu pierwszego meczu Grecji z Chile i pokonał Kanadyjczyka Stevena Dieza 6:2, 6:3 w 77 minut, zapewniając greckiej drużynie szybkie prowadzenie.

READ  Polski przywódca twierdzi, że republikańscy senatorowie w USA powinni się wstydzić za to, że nie udzielili ukraińskiej pomocy

Następnie Maria Sakkari grała przeciwko finalistce US Open 2021 Leylah Fernandez.

Grecja musi pokonać Kanadę, aby mieć szansę na awans do ćwierćfinału. Dzięki zwycięstwu Kanada może awansować jako zwycięzca grupy.