Connect with us

Zabawa

Polska otwiera konkurs filmowy dla studentów – sekcja angielska

Published

on

Polska otwiera konkurs filmowy dla studentów – sekcja angielska

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace do 4 marca 2024 r. w pięciu różnych kategoriach: filmy fabularne lub dokumentalne, filmy animowane, teledyski, plakaty filmowe i recenzje filmowe. Kategorie te pozwalają studentom zgłębiać różne aspekty kina, sztuki audiowizualnej i projektowania graficznego.

Zarówno filmy fabularne, dokumentalne, jak i animowane skupiają się na „Ludzie obok nas” i nie mogą trwać dłużej niż pięć minut. Teledyski powinny trwać do czterech minut, natomiast plakaty filmowe muszą być stworzone do istniejącego filmu fabularnego, dokumentalnego lub animowanego. Recenzje filmów powinny dotyczyć dowolnego wybranego przez Ciebie filmu.

Jury składające się ze znanych osobistości polskiej branży filmowej wybierze i nagrodzi najlepsze prace w każdej kategorii. W jury zasiada Joanna Macha, scenografka znana z pracy przy takich filmach jak Znachor („Znachor” 2023) i Raport Pileckiego („Raport Pileckiego” 2023); Łukasz Kowalski, reżyser i producent uznany za film dokumentalny Lombard („Lombard”, 2022); Krzysztof Komander, reżyser, montażysta i scenarzysta, nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2022; oraz Michał Rodziński, wykładowca animacji w PWSFTviT ASP w Katowicach.

Konkurs jest kontynuacją projektu znanego wcześniej pod nazwą Wylęgarnia, którego twórcą była pedagog Celina Waśko. Zmieniony format ma na celu promowanie młodych talentów w branży filmowej.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem szkół. Termin zakończenia konkursu upływa 4 marca 2024 r. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora, Śląskiej Instytucji Filmowej w południowych Katowicach: https://silesiafilm.com /ogolnopolski-szkolny-konkurs-filmowy- punkt widzenia-pov-2024/

(rt)

Źródło: PAP, dzieje.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *