Connect with us

Sport

Polska obchodzi 225. urodziny | Wiadomości, sport, praca

Published

on

POLSKA – W sobotę odbędą się obchody 225-lecia Gminy RP.

Wydarzenie jest zaplanowane przez Poland Township i Polskie Towarzystwo Historyczne i odbędzie się o godzinie 11:00 w Townshippark, 7400 Moore Road

W południe harcerze i harcerki pokażą flagę, a hymn narodowy zaśpiewa Renee Burnett – powiedziała Laurie Fox, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego.

„Bill Barrow ze Stowarzyszenia Dawnych Osadników przedstawi nowy historyczny znak upamiętniający Polskę jako Miasto 1 Zakres 1 Rezerwatu Zachodniego Connecticut w 1796 r.” – powiedział Fox. „W programie znajdzie się również krótka historia Poland Township and Township Park autorstwa lokalnych urzędników”.

Po programie poczęstunek z Poland Township. Fox powiedział, że datki na poczęstunek pomogą wesprzeć park i Polskie Towarzystwo Historyczne.

Zaplanowane na sobotę zajęcia to całodzienna muzyka z DJ Kim Carsonem, pokaz pojazdów ratowniczych Poland Township, pokazy karate sztuk walki ATA, rękodzieło dla dzieci oraz chodząca przygoda z czytaniem oferowana przez bibliotekę publiczną, komentarz narracyjny Spacer przyrodniczy po trasy w parku Kyle’a Filicky’ego, polowanie na padlinożerców i malowanie twarzy organizowane przez polską drużynę narciarstwa biegowego, plac zabaw dla dzieci i loteria 50-50.

„Członkowie Polskiego Towarzystwa Historycznego ubrani tak, by przedstawiać pierwszych polskich osadników, będą mogli zrobić zdjęcia na stoisku udostępnionym przez firmę Pioneer Trails Tree Farm” – powiedział Fox.

Poland Lions Club będzie nadal zbierać plastikowe torby i opakowania, które zostaną poddane recyklingowi i wysłane do innego banku. W parku znajdują się już dwie ławki z kolekcji, a klub ma nadzieję, że program będzie kontynuowany. Podczas tej uroczystości członkowie będą mieli punkt zbiórki, w którym otrzymają czyste plastikowe torby. Do akceptowanych tworzyw sztucznych należą torby na zakupy, opakowania na wodę i paczki pop, opakowania na chleb, torebki na płatki zbożowe, torebki na sól i folię bąbelkową. Inne rodzaje plastiku nie są akceptowane do tego projektu.

READ  Transfer Milika zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych kilku godzin. Kluby rozmawiały o piłce nożnej

Polskie Towarzystwo Historyczne zorganizuje również wystawę o historii Polski i sprzeda przedmioty o tematyce lokalnej. Cały dochód wspiera wysiłki Towarzystwa na rzecz zachowania historii Polski i zachowania Czerwonej Szkoły, która została wybudowana w 1858 r. w centrum gminy.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.