Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska i Słowenia goszczą Mistrzostwa Świata w Siatkówce

Published

on

FILE – Drużyny Polski i Serbii grają podczas meczu siatkówki mężczyzn pomiędzy Polską a Serbią podczas Final Six Mistrzostw Świata FIVB Mężczyzn 2018 w Turynie 27 września 2018 r. – (Fot. MARCO BERTORELLO / AFP)

Polska i Słowenia będą gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn, które zaplanowano na 26 sierpnia-wrzesień. 11 po tym, jak Rosja została wykluczona z imprezy, powiedział w czwartek premier Polski Mateusz Morawiecki.

To Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wycofała się z Rosji turnieju w marcu po inwazji na Ukrainę, którą Moskwa określa jako „operację specjalną”.

– Rosja miała być gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce siatkowej, ale możesz sobie wyobrazić, że wszyscy usłyszą hymn Rosji, jakby nic się nie stało – powiedział Morawiecki. „Dlatego protestowaliśmy przeciwko temu”.

Polska była współgospodarzem Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn 2021 wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Morawiecki powiedział, że Polska zaprosiła Słowenię do współorganizowania turnieju, a finały i trzecie miejsce odbyły się w Polsce.

Polska jest mistrzem świata po obronie tytułu w 2018 roku i ponownym pokonaniu Brazylii w finale po triumfie w 2014 roku.

Otrzymuj najgorętsze wiadomości sportowe prosto na swoją skrzynkę e-mail

Kontynuuj czytanie

Nie przegap żadnych nowości i informacji.

Zasubskrybuj coś PYTANIA PLUS aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i innych ponad 70 tytułów, udostępniać do 5 gadżetów, słuchać wiadomości, pobierać już o 4 nad ranem i udostępniać artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896-6000.

W przypadku opinii, skarg lub zapytań, Skontaktuj się z nami.

READ  Koronawirus na żywo: Japonia i Polska zgłaszają rekordowe przypadki; Niemcy siedmiodniowy kurs na wysokim poziomie | wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *