Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska Ekstraklasa i duńska Superliga w dziewięcioligowej propozycji prawnej

Published

on

Uczestniczył w sprzedaży transmisji dla lig europejskich za granicą w pięciu zimowych i czterech letnich hotelach piłkarskich. .

Obrazy Getty

  • RFP na cykl 2021-2024 szuka od 5 do 20 mln $ $
  • Na zimową ofertę składają się północnoirlandzki Danske Bank Premiership, szwajcarska Superliga i słowacka liga Fortuna
  • Kazachska Premier League, łotewska Virsliga i norweska Eliteserien w letniej części pakietu

European Leagues, stowarzyszenie kontynentalnej ligi piłki nożnej, opublikowało zapytanie ofertowe (RFP) dotyczące połączonych praw do transmisji za granicą dla dziewięciu różnych spółek piłkarskich swoich członków.

Przetarg został zorganizowany przy wsparciu agencji Octagon i oferuje prawa do gier od września 2021 do grudnia 2024, według Sportico, który dodał, że ligi europejskie mają pozyskać od 5 do 20 milionów dolarów za pakiet.

Ruch ten nastąpił po tym, jak Ligi Europejskie z powodzeniem połączyły prawa do danych do ośmiu obiektów piłkarskich w ramach scentralizowanej umowy z Genius Sports, Sportradar i Stats Perform w 2017 roku, które podpisały umowę, która od tego czasu została rozszerzona do 16 lig.

Teraz Ligi Europejskie zgromadziły międzynarodowy zakres praw do transmisji dla dziewięciu różnych klubów wysokiej rangi, w tym duńskiej Superligi, polskiej Ekstraklasy, północnoirlandzkiego Danske Bank Premiership, słowackiej Fortuna Liga i szwajcarskiej Super League – z których wszystkie tradycyjnie biorą udział miejsce w harmonogramach zimowych.

Ofertę uzupełniają cztery letnie ligi, a mianowicie islandzka ekstraklasa piłkarska, kazachska Premier League, łotewska Virsliga oraz norweska Elite Series.

W sumie propozycja obejmuje ponad 1500 gier, w tym prawa dostępu do najważniejszych wydarzeń, archiwum, radia, na pokładzie / na pokładzie i wiadomości. Nie uwzględniono praw do transmisji danych i zakładów, z których większość jest objęta umową z 2017 roku.

Według SportBusiness Ligi Europejskie chciałyby dodać dodatkowe funkcje w przyszłych procesach sprzedaży i promować „elastyczne plany dystrybucji treści”, aby większa liczba meczów mogła być transmitowana na różnych platformach, aby otworzyć więcej obszarów.

„Łączenie lig zimowych i letnich zapewnia nieprzerwaną piłkę nożną przez cały rok, a także daje międzynarodowym graczom lepszą okazję do bycia śledzonym przez fanów, nawet gdy przełączają się między ligami” – powiedział Chris Gerstle, dyrektor ds. rozwoju biznesu Ligi Europejskie.

„Wierzymy, że zarówno tradycyjne, jak i wschodzące media będą cenić te prawa bardziej niż w poprzednich sezonach, kiedy te ligi indywidualnie sprzedawały swoje prawa zagraniczne”.

READ  Wybory prezydenckie w USA. Donald Trump o skradzionych wyborach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *