Connect with us

technologia

Polska dobra strona inwestycyjna high-tech

Published

on

Polska to bardzo dobry teren inwestycyjny, szczególnie pod projekty high-tech – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji centrum Google Cloud Region w Warszawie w środę.

Morawiecki powiedział, że wielu przedsiębiorców w Polsce przechodzi na technologię cyfrową i podkreślił, że rozwiązania cyfrowe to przyszłość światowej gospodarki.

„Polska jest bardzo dobrym miejscem do inwestowania, szczególnie w dziedzinie nowych technologii… także ze względu na wysoko wykwalifikowaną kadrę” – dodał.

Sundar Pichai, prezes Google, powiedział, że jest to jedna z największych atrakcji Polski dla inwestorów IT.

Zastępca sekretarza stanu USA ds. Europejskich i euroazjatyckich Philip T. Reeker określił Google Cloud Center w Warszawie jako kolejny krok w umacnianiu relacji między Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Powiedział, że Europa jest największym partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych i przewiduje, że warszawskie Centrum będzie siłą napędową cyfryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Charge d’affaires w ambasadzie USA w Warszawie, Bix Aliu, powiedział, że Stany Zjednoczone są największym inwestorem zagranicznym spoza UE w Polsce z projektami o łącznej wartości 60 miliardów dolarów. Według Aliu, Google Cloud Center wniesie 2 mld dolarów do rozwoju usług chmurowych w Polsce.

Thomas Kurian, szef Google Cloud, powiedział, że jest to pierwsze tego typu centrum w Europie Środkowo-Wschodniej, a dostęp do najnowszych technologii informatycznych może się przydać w odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa.

Centrum Google Cloud Region w Warszawie połączy przetwarzanie danych ze świadczeniem najważniejszych usług Google Cloud Platform.

READ  Legend of Heroes: Zero no Kiseki na Switch in Asia zostało przełożone na 25 lutego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *